Cвято «Полтавської галушки», яке вчетверте проходитиме на історичному Соборному майдані на території колишньої фортеці часів Північної війни, знову збере тисячі жителів міста, регіону і просто туристів, охочих скуштувати легендарну полтавську страву. «Взагалі в нас у регіоні існує близько 50 рецептів галушок, — розповів «УМ» керівник прес–служби Полтавської міської ради Віктор Кікоть. — На святі можна буде скуштувати галушки на будь–який смак: зі свининою, бараниною, курятиною, маком або сиром. Загалом же класичні полтавські галушки — без начинки, зварені в курячому бульйоні».
Родзинкою свята, як і в попередні роки, стане «Полтавська битва кухарів» — конкурс на найкращу галушку. За словами Віктора Кікотя, похизуватися галушками власного виробництва матиме можливість 21 підприємство. Які галушки робитимуть кухарі — наразі секрет. Так само «за сімома замками» тримають і смачні конкурси, які організовуватимуть для любителів поїсти. Втім «УМ» вдалося дізнатися, що гості цьогорічного свята зможуть побачити навіть... літаючі галушки. Таке «ноу–хау» організатори запозичили з гоголівських «Вечорів на хуторі біля Диканьки». «Звичайно, моторчик у галушку ніхто вмонтовувати не буде, — сміється Віктор Кікоть. — Та кожен бажаючий зможе спробувати свої сили в метанні галушок у ціль, наприклад, комусь у рот».
За доброю традицією, на майдані працюватиме «Містечко майстрів», де виставлятимуть і продаватимуть вироби народно–вжиткового мистецтва. Різноманітною буде й культурна програма. Серед її учасників як аматорські, так і професійні колективи, в тому числі обласна філармонія і театри. До слова, почесними гостями свята стануть наші співвітчизники з прізвищем Галушка або похідним від нього. «Для прикладу, у нас головою журі буде заступник голови Полтавської облдержадміністрації Борис Галушко, — додає Віктор Кікоть. — А загалом ми нарахували в місті близько 800 людей з прізвищем Галушка або похідним від нього.
ДОВІДКА «УМ»
Галушка вважається одним із символів та візиткою Полтави. До дня народження Миколи Гоголя, який прославляв національну українську страву, у місті 1 квітня 2006 року навіть поставили пам’ятник галушці. А влітку 2009 року полтавський студент завоював перше місце на другому Національному чемпіонаті зі швидкісного поїдання галушок: 12 штук хлопець з’їв за 1 хвилину 18 секунд.