Мати Андрія Єварницького, якого суддя Дзержинського суду Сергій Лазюк засудив до 15 діб ув’язнення, оголосила голодування. Жінка каже, що припинить свою акцію протесту лише після того, як правоохоронці випустять її сина та затриманого разом із ним Дениса Чернегу на свободу. «Єдина вина Андрія в тому, — коментує ситуацію пані Тетяна, — що він запитав, куди його везуть. У чому ще можна було його звинуватити — не зрозуміло». До речі, справу за статтею «злісна непокора працівникам міліції» стосовно захисників парку днями розглядали два судді Дзержинського суду — Сергій Лазюк та Галина Гайдук. Перший відправив своїх «підопічних» за ґрати, друга складу злочину у діях активістів не знайшла.
Кардинально відмінний підхід до розгляду ситуації викликав жваві коментарі серед харківських юристів. «Іноді різні судді по–різному розуміють термін «непокора», — каже голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров. — Один суддя вважає, що коли людина запитує, за що її затримують і куди везуть, то вже цим самим виявляє непокору, а інший — ні». Саме тому, на його думку, цей правовий прецедент має розглянути Конституційний Суд для того, аби уточнити нюанси таких звинувачень. Харківська правозахисна група вже подала до Дзержинського суду скаргу і чекає, коли звідти її передадуть до Апеляційного суду.
У свою чергу, адвокат засуджених Аркадій Бущенко назвав рішення судді Сергія Лазюка «ляпасом громадянському суспільству». «Рішення суду свідчить про те, — переконаний захисник, — що не дай Бог ви проявите найменше невдоволення щодо дій влади, вас неминуче чекає покарання». Обурив юриста і той факт, що на хлопців просто у залі суду одягли наручники й повели геть, мов небезпечних злочинців. Інакше як залякуванням інакомислячих такі дії правоохоронців назвати важко. «Вперше за багато років у Харкові люди починають потрапляти за ґрати за висловлення своїх поглядів і за участь в акціях протесту, — каже правозахисник Євген Соловйов. — Таким чином, це судове рішення створює вкрай небезпечний прецедент відновлення переслідувань громадян за свої переконання і може стати початком політичних репресій».