Гасло «міліція з народом» уже не актуальне — тепер у юрбі лунає «міліція вбиває». Близько п’яти сотень молодих людей ідуть київською вулицею Мельникова, скандують антиміліцейські гасла та несуть плакати такого ж змісту. Двічі колона зупиняється, її учасники сідають просто на вуличний асфальт, паралізуючи рух транспорту — міліціонери, які супроводжують натовп, навіть не намагаються цьому завадити. У цей час дехто лягає на дорогу, їхні тіла обводяться крейдою, дописуючи всередині контурів «убитий міліцією».
Далі колона зупиняється на вулиці Герцена, біля приміщення Шевченківського РУВС, де в ніч із 17 на 18 травня помер 19–річний студент Ігор Індило. Учасники протестів вимагають покарати винних у смерті хлопця. Це вже друга така акція — перша відбулася тиждень тому. Позавчора ввечері під стіни райвідділу прийшло вже вдвічі більше людей. Ніякої партійної символіки: пікетники мають різні політичні погляди, але всіх їх об’єднує обурення правоохоронцями, які стверджують, що студент буцімто вбився сам, тричі впавши на землю та проломивши собі череп. «То було саме падіння, це показало наше службове розслідування», — свідчить речник столичного ГУ УМВС Володимир Поліщук.
«Ми будемо приходити сюди до того часу, допоки не покарають винних у смерті Ігоря Індила», — пообіцяли під час першої такої акції організатори протесту. Позавчора проти них виставили не лише міліціонерів, а й «беркутівців» у повному спорядженні. При цьому, як не дивно, жодного учасника «антиміліцейської» ходи не затримали, хоча в бік силовиків лунали неприємні слова.
Окрім Києва, акції протесту відбулися ще в кількох обласних центрах, зокрема Запоріжжі, Сімферополі, Рівному, Хмельницькому, Донецьку, Тернополі, Житомирі, Херсоні тощо. Молодь обіцяє проводити такі заходи й надалі — допоки не покарають винних у смерті Ігоря Індила. Але вже незабаром Верховна Рада може розглянути законопроект номер 2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів», який має на меті ускладнити проведення протестних заходів — нинішня влада хоче контролювати такий рух та отримати право дозволяти чи забороняти мирні зібрання.
«Франція—Греція—Україна» — такий напис був на одному з плакатів того дня. Кволу спробу кількох «гарячих голів» викотити на шеренгу міліції підпалений сміттєвий бак зупинили інші протестувальники — до грецьких заворушень, які почалися після вбивства поліцейським молодого хлопця, Україні далеко. Але хтозна, що буде далі, якщо «закручування гайок» прогресуватиме.