Росія ніяк не може «сторгуватися» щодо недобудованого ракетного крейсера «Україна», який уже біля двох десятків років стоїть біля причалу Миколаївського суднобудівного заводу імені 61 Комунара. Прем’єр РФ Володимир Путін на зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем у Стамбулі заявив, що бачить складнощі з добудовою крейсера. «Незрозуміло, де його добудовувати», — зауважив Путін. Мовляв, якщо в Миколаєві, то треба переобладнати верфі на Миколаївському суднобудівному, а це, на думку російського прем’єра, — дорого і складно. Інший варіант — відвести недобудований крейсер на суднобудівний завод у російський Сєвєродвінськ, що на Білому морі. Але це також непросто. «Проте зараз треба зробити конкретні кроки, і наші військові відомства готові з двох сторін запропонувати остаточний проект, вартість якого становить 70—75 мільйонів доларів», — заявив Путін.
У відповідь Віктор Янукович попросив росіян пришвидшити рішення стосовно крейсера: «Цей проект для нас має принципове значення, адже він стоїть уже багато років, маючи 95 відсотків готовності».
Тим часом колишній командувач Чорноморського флоту РФ, а зараз депутат російської Державної Думи, адмірал Володимир Комоєдов заявив, що Росія вже визначилася: вона добудовуватиме крейсер «Україна» і розглядає можливість його купівлі. «За своєю потугою, цей корабель повинен бути на Північному флоті, у складі багатоцільової ударної групи, призначеної для боротьби з авіаносцями, разом із ракетним крейсером «Устінов» та важким атомним ракетним крейсером «Пьотр Вєлікій», — цитує адмірала «Інтерфакс–Україна». За словами Комоєдова, варіант обміну «України» на кілька менших суден для українських Військово–Морських сил — нереальний, бо в Росії і так залишилися «крихти» від боєздатного корабельного складу.
Нагадаємо, «майже готовий» ракетний крейсер дістався Україні після розпаду СРСР. Він належить до того ж проекту, що й «Москва» — теперішній флагман Чорноморського флоту Росії. Прізвисько цих кораблів — «убивці авіаносців» — цілком відображає їх призначення. Крейсер «Україна» якраз і не має двох основних видів озброєння: протикорабельних ракет типу П–500 «Базальт» або П–1000 «Вулкан», які можуть уражати цілі на відстань до 600—700 кілометрів. Наприклад, топити кораблі в порту Стамбула, не виходячи при цьому із Севастополя. Інша зброя, якої бракує, — протиповітряні зенітні ракети С–300Ф. Обидва ці види озброєння виробляють російські заводи, а на їх експорт існують певні обмеження. За словами Володимира Комоєдова, крейсер «Україна», поки стояв біля заводського причалу, «встиг трохи застаріти і за конструкцією, і за озброєнням», тож потребує і певної модернізації.