Поки Чорноморський флот Росії залишається на території України, залишаються й проблеми, які він створює не лише для політиків, а й для простих севастопольців та кримчан. Незважаючи на черговий «спалах дружби», закріплений харківськими угодами, ЧФ та пов’язані з ним підприємства, схоже, не збираються розплачуватися за своїми багатомільйонними боргами. Найбільше від цього потерпає Севастополь. Так, у міськдержадміністрації зазначають, що за останні місяці борги підприємств ЧФ із зарплат та з виплат до Пенсійного фонду лише зросли.
На це звернула увагу заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації Ірина Цокур. За її словами, на тлі покращення українсько–російських відносин факт зростання російської заборгованості «виглядає дивно», передає радіо «Свобода». Лідером невиплат є Будівельне управління Чорноморського флоту, яке спочатку «нагріло» севастопольців на комерційному житлі, а потім, минулого року, збанкрутувало. Борг Будуправління до Пенсійного фонду — майже 11 мільйонів гривень, це половина всіх боргів до ПФ у Севастополі. Наступний у цьому списку — 13–й судноремонтний завод Міноборони Росії. З початку року борги з зарплатні тут виросли з нуля до чотирьох із половиною мільйонів гривень. Завод «Лазарєвське адміралтейство» заборгував два мільйони гривень. Ще мільйон гривень залишається за «Севастопольським морським заводом». Обидва ці заводи виконували російські військові контракти. Виходить, громадяни України працювали там безкоштовно?
Міськдержадміністрація Севастополя готує звернення до прокуратури й скаржитиметься Прем’єр–міністрові Миколі Азарову. Тим часом командування ЧФ РФ відмовляється коментувати ситуацію, посилаючись на те, що фінансами флоту керують у Москві.