На Першому Національному телеканалі настали «підкилимні часи». Рішення приймаються одноосібно і доводяться до співробітників у приватних розмовах. Таким чином закривають такі проекти, як «Культурний фронт», «Книга UA», «Кіно UA», «Вихідні по–українськи», «Далі буде» та інші, повідомило в розмові з кореспондентом «УМ» джерело на каналі. Нове керівництво не проводить ніяких нарад, авторів просто викликають на приватну розмову, на якій не повідомляють жодних причин закриття проектів, — розповів співрозмовник «УМ». — Нові люди, які часто не є громадянами України й не знають української мови, просто кажуть нам: «Ви нам нє нравітєсь! Вашей пєрєдачі нє будет!». Закривають проекти, які представляли країну в позитивному світлі, були пізнавальними і рейтинговими, зазначило джерело.
Натомість на каналі виявилися потрібними такі проекти, як «Золотий гусак», «Бійцівський клуб», «Фазенда». «Це ті проекти, які свого часу проходили обкатку на «Інтері», але з якихось причин їх забракували. Тепер ці «інтер–хлопчики» робитимуть їх на Першому, але вже державним коштом, — каже джерело «УМ» на каналі. — Йдеться про те, що Перший просто перестає бути «національним». Новому керівництву потрібна шароварно–реміснича Україна». За свідченням нашого співрозмовника, Єгор Бенкендорф, як генеральний директор, майже не спілкується зі співробітниками, натомість функцію «кулуарного кілера», який проводить приватні зустрічі з журналістами, взяв на себе генпродюсер Олексій Семенов, громадянин Росії. Натомість керівників середньої ланки «продублювали», набравши нових людей, які не орієнтуються в ситуації на каналі і яким наказують закривати передачі.
Тим часом гендиректор Національної телекомпанії Єгор Бенкендорф заборонив співробітникам Першого Національного надавати ЗМІ інформацію про НТКУ без погодження з прес–службою. Як повідомляє «Телекритика», у своєму розпорядженні Бенкендорф наказав «керівників усіх підрозділів, ведучих, співробітників повідомити про те, що вся інформація, яка стосується будь–якої діяльності НТКУ, має бути надана представникам ЗМІ тільки з погодженням із начальником управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ». Гендиректор пояснив, що це не цензура: «Вони мають право писати про свої думки, але не обговорювати стратегію каналу. Це не заборона свободи слова, і це розпорядження більше стосується «коридорних чуток». Тих, хто не послухається, попередили про можливі догану або звільнення.
Водночас керівник прес–служби Першого Національного Юлія Савостіна запевнила «УМ», що передачі не закриють, а лише частково призупинять на час трансляції матчів чемпіонату світу з футболу. «Ми справді призупиняємо деякі передачі, їх близько п’ятнадцяти, — повідомила пані Савостіна. — Адже під час трансляції чемпіонату у нас будуть виходити по три матчі на день, а деякі — у повторі. Зрозуміло, що деякі передачі «не поміщаються». Однак після чемпіонату частину передач ми відновимо, а частина буде переформатована». Речниця Першого запевнила також, що журналісти призупинених проектів звільнені не будуть. «Тому ми радимо не шукати в цих змінах того, чого там немає», — сказала вона.