Львівська прокуратура вирішила допомогти депутатам облради з’ясувати межі їхніх повноважень. Сталося це після прийняття львівськими депутатами наприкінці травня рішення «Про відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни»: народні обранці обласного рівня проголосували проти використання на території області комуністичної символіки і відмовилися від терміну «Велика Вітчизняна війна» на користь загальновживаного у світовій практиці терміну «Друга світова». Як запевнили «УМ» у прес–службі прокуратури Львівської області, було «з’ясовано, що при ухваленні даного рішення Львівська обласна рада вийшла за межі своїх повноважень, визначених статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Як ідеться у повідомленні прокуратури, рішення «не вживати термін «Велика Вітчизняна війна» як такий, що не відповідає українській історичній реальності, йде всупереч вимогам законодавства», а «вживання у рішенні органу місцевого самоврядування термінів «жертви німецько–нацистського і московсько–комуністичного тоталітарних режимів» не відповідає термінам «жертви нацизму», які офіційно передбачені Законом України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років», та «жертви політичних репресій... сталінського режиму» Законом України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
За інформацією «УМ», найбільше обурило як київську, так і нову донецьку владу Львівщини те, що депутати зобов’язали голову Львівської ОДА Василя Горбаля розробити план поминальних та скорботних заходів щодо вшанування українців, які «стали жертвами німецько–нацистського і московсько–комуністичного тоталітарних режимів».
На прокурорський закид миттєво зреагував голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, наголосивши, що «наші юристи зауважень до цього рішення не мали, і я підписав його, базуючись на баченні юристів, які сказали, що воно не суперечить законодавству». Як уточнив пан Мирослав, в обласній раді вивчать «аргументи, які прокуратура висловила в цьому протесті, і питання винесуть на розгляд депутатів». За словами голови облради, він досі не отримав на руки згаданого протесту прокурора. Основні ж баталії розпочнуться на найближчій сесії облради. «Ми пропонуватимемо відхилити протест прокурора», — розповів «УМ» голова фракції «Нашої України» Олесь Старовойт. Найприкріше, на думку депутата, те, що «у цьому питанні можна простежити тенденцію, за котрою прокуратура втручається в суто політичні рішення та у питання історичної політики».