«Як офіцер і відповідальна людина, я готовий працювати в складних умовах на зміцнення оборони країни. У ситуації, що склалася, я визнаю право Президента реалізувати його бачення шляхів розвитку Збройних сил. Він робитиме це з іншим начальником Генерального штабу», — написав у своїй заяві начальник Генштабу — Головнокомандувач Збройних сил України генерал Іван Свида. Він наголосив, що «за посаду не тримається». Прес–служба Міноборони розповсюдила заяву про його відставку минулої суботи, в Міжнародний день миротворців. Сам генерал Свида не коментує свого рішення, заявивши, що все вказав у рапорті. До того ж відставку Головнокомандувача ще має розглянути і підписати Президент Віктор Янукович — Верховний Головнокомандувач.
Спостерігачі сходяться на думці, що Івана Свиду, якого на посаду призначив 13 листопада 2009 року Президент Віктор Ющенко, «вижило» з посади нове керівництво Міноборони. «Це було власне рішення генерала Свиди відповідно до оприлюдненого змісту його рапорта, — прокоментував для «УМ» провідний експерт воєнних програм Центру Разумкова Олексій Мельник. — Проте я впевнений, що таке рішення було прийняте генералом під певним тиском — прямим або опосередкованим. Враховуючи короткий термін перебування Івана Свиди на посаді, виглядає нелогічним, коли начальник Генштабу без жодних надзвичайних подій чи скандалів типу «Новобогданівки» так швидко йде у відставку». Експерт припускає, що розходження Івана Свиди та нового керівництва Міноборони чи Верховного Головнокомандувача у поглядах на реформування ЗСУ можуть стосуватися як фінансування війська, так і міжнародного співробітництва, зокрема формату відносин із НАТО. «Більш зрозумілими причини віставки генерала Свиди стануть тоді, коли Президент призначить нового керівника Генштабу. Тоді стане зрозумілим, які критерії висуваються новою владою до цієї посади».
У наступники Свиди «сватали» командувача Сухопутних військ генерал–полковника Геннадія Воробйова. Проте, як передає УНІАН із посиланням на анонімне джерело в Міноборони, Воробйов «скомпрометував» себе для нинішньої влади: «Генерал–полковник Воробйов у грудні минулого року помпезно відзначив День Сухопутних військ, запросивши на святкування тодішнього Прем’єр–міністра і головного політичного опонента чинного Президента Юлію Тимошенко, яка вперше за роки свого перебування у владі відвідала подібний захід. Виходячи з внутрішньополітичної кон’юнктури, це не залишилося не поміченим», — зазначає джерело. Тому найімовірнішим кандидатом на посаду начальника Генштабу називають нинішнього першого заступника міністра оборони Григорія Педченка. В оборонному відомстві подейкують, що він навіть замовив собі нову генеральську форму у військовому ательє.
Григорія Педченка у 2005 році звільнили у запас у званні генерал–лейтенанта з посади командувача військами Південного оперативного командування. Джерело в Міноборони зазначає також, що пан Педченко брав активну участь у виборчій кампанії Президента Віктора Януковича в Одеській області, а відтак після виборів отримав високе місце у вертикалі нової влади.