Хмарочос на розі вулиці Хрещатик та Європейської площі в Києві, який, на думку експертів і громадськості, спотворить вигляд центру столиці, будує ТОВ «Грааль» — фірма, до якої мають стосунок міністр освіти Дмитро Табачник та його брат Михайло. Так вважають представники ініціативної групи проти забудови Хрещатика, які вчора пікетували будівельний майданчик. «Влада говорить одне, а робить інше, — каже учасник акції Ігор Корчик із громадського об’єднання «Наша земля». — З одного боку йдуть розмови, що Хрещатик треба зробити національним архітектурним заповідником, а з іншого — ми бачимо, що за цим парканом уже знесли будинок — історичну пам’ятку — і збираються звести будинок висотою сто шістдесят метрів, який просто знищить усе архітектурне обличчя Хрещатика». В акції взяли участь активісти громадських ініціатив «АнтиТабачна Кампанія», «Табачника — геть!» та «Наша земля», зокрема письменник Сергій Пантюк, громадські діячі Олександр Данилюк, Андрій Бондаренко, Євген Золотарьов, Сергій Пархоменко, Павло Нусс, Максим Ніконович, Ірина Потапова та інші.
Ідеться не лише про Хрещатик, зазначили протестувальники. За їхніми словами, у сферу зацікавлення «табачних» забудовників входить і будинок по вулиці Грушевського, 4б, де розташовані майстерні художників. Його мають знести, аби на цьому місці побудувати готельний комплекс. Фірма «Грааль» претендує також на вісім ділянок на Андріївському узвозі. Юрист і громадський активіст Сергій Кузан продемонстрував лист із прокуратури міста Києва з реакцією на звернення мешканців будинку по вул. Грушевського, 4б. Прокуратура визнала, що рішення Київради про відведення цієї ділянки під забудову товариству «Грааль» прийняте з порушеннями Цивільного кодексу та інших нормативно–правових актів. Прокуратура заявила протест на це землевідведення, проте його досі не розглянули, а тим часом будівництво триває.
Аби висловити свою незгоду із забудовою, активісти спочатку організували мініатюрний «живий ланцюг» перед будмайданчиком на Хрещатику. Оголосивши свої вимоги, вони спробували розмалювати паркан будмайданчика балонами з фарбою через трафарети зі стилізованим портретом Дмитра Табачника та написом «Стабачено». Проте балончики одразу не спрацювали, а тим часом нагодилися співробітники Шевченківського райвідділу міліції. Заступник начальника райвідділу, підполковник Володимир Соцький силоміць відштовхнув дівчину, яка намагалася розмалювати паркан, і закрив його собою. Міліціянт пригрозив затримати тих, хто наважиться «натиснути на спуск» фарбового балона: «Згідно з законом «Про міліцію», я маю право застосувати і зброю, і спецзасоби», — «натякнув» він. Вступати в «рукопашний» конфлікт із правоохоронцями активісти не стали, тож, проскандувавши «Загарбників — геть!», розійшлися. Вони сподіваються, що позиція київської прокуратури, а також незадоволення в суспільстві політикою міністра Табачника ще повернуть ситуацію на їхню користь. «Якщо такі діячі, як Табачник, продовжуватимуть «стабачувати» нашу країну й надалі, ми залучимо не лише представників антизабудовних організацій і студентів, — попереджає інший учасник акції Микола Марусик. — Настає вступна кампанія, під час якої неодмінно має проявитися сутність «горе–реформ» Табачника. А значить, до наших протестних акцій підключаться і абітурієнти, і їхні батьки, і викладацький склад».