Скоро столицю Північної Буковини можна буде не тільки побачити, а й почути. Принаймні в інтернеті: учасники проекту «Як звучать Чернівці», які впродовж тижня досліджували акустику вулиць, площ, ринків, а ще записували інтерв’ю як із пересічними городянами, так і з видатними чернівчанами, вперше в Україні мають намір створити звукову карту міста.
Акустика Чернівців німкеню Юдіт Штумптнер зачарувала одразу — щойно вона приїхала в місто. Його звуки — особливі, зовсім не схожі з тими, що доводилося чути раніше, зізнається жінка. Культурний менеджер фонду ім. Роберта Боша розповідає: «Дуже цікавою для мене є бруківка. Вона, власне, і є тим містком між минулим, сучасним та майбутнім. Коли чуєш ці звуки, як ходять нею люди, цей стукіт підборів, як їздить транспорт — наповнюєшся незвичайним враженням. Цікавою є аура ринків, які збереглися. За кордоном це вже неординарне явище. Звісно, неймовірною є вечірня тиша і звуки дзвонів церков, що розлітаються над усім містом...»
Саме захоплення Юдіт звуковою аурою обласного центру і наштовхнуло жінку на створення відповідної карти. Заручившись підтримкою українсько–німецького культурного товариства «Геданкендах», де вона працює організатором культурних заходів, жінка ініціювала проект «Як звучать Чернівці». До цього проекту долучилося 25 студентів, котрі протягом тижня досліджували акустику парків міста, вулиць та площ. На записах диктофонів залишився і гуркіт коліс «маршруток» і тролейбусів, і розмови пасажирів, й інтерв’ю з кондукторами. Аби почути і записати щось цікаве, доводилося їздити увесь день. Зібрали учасники проекту і звуки дзвонів чернівецьких храмів, і мелодію відомої «Марічки», котру щодня опівдні з вежі Ратуші виграє сурмач.
З–поміж трьох сотень матеріалів є й інтерв’ю з відомими митцями, розмови студентів вишів, гра барабанниць. Не обділили увагою і залізничний вокзал Чернівців. Нині все зібране учасники проекту опрацьовують, матеріал — монтують. Найближчим часом роботу над звуковою картою планують розмістити у мережі інтернет — аби кожен охочий зміг послухати акустику Чернівців. Подібних аудіозаписів немає в жодному місті України. Похвалитися ними можуть хіба що Лондон, Париж, Берлін та Гамбург.