Останні прогнози щодо подальшого розвитку ситуації у західних областях навряд чи втішать мешканців регіону. Як повідомляють у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій, найближчими днями дощі на заході України не припиняться, а відтак на річках триватиме розвиток дощових паводків. Так, на ділянці Прута від Коломиї до держкордону очікується підйом рівня води на 1,2—1,7 метра над поточним станом. До 21 травня триватиме пiдвищення рівня води на 250—300 сантиметрів (з виходом на заплаву) на Тисі неподалік Тячева. У районі міста Чоп вода підніметься: на Латориці й на Тисі. Очікується повноводдя (0,5—1,5 метра над поточним рівнем) і на річках басейнів Сяну, Дністра і Західного Бугу в межах Львівської та Івано–Франківської областей, а також на Пруті у районі Чернівців і села Заліщики.
Станом на 19 травня підтопленими залишалися райони у Закарпатській, Львівській та Івано–Франківській областях. На Закарпатті затопило 303 садиби і понад 1 850 гектарів сільськогосподарських земель. На Прикарпатті вода дісталася до 16 житлових будинків, 8 домогосподарств і 25 присадибних ділянок, затоплено понад 35 гектарів полів. Упродовж попередньої доби ускладнилася ситуація у Львівській області — місті Добромиль Старосамбірського району паводком пошкоджено автомобільний міст через потічок і пішохідний місток через річку Вирва, зруйновано близько 500 метрів берегів, що в подальшому загрожує руйнуванням розташованих неподалік господарських приміщень. У селі П’ятниця біля сільської школи течія підмила гравійний насип моста — конструкція впала у воду. Під загрозою руйнування також міст у селі Дубневичі. Загалом на Львівщині підтоплено 33 житлові будинки і 140 гектарів сільськогосподарських угідь.
«Нинішня ситуація на заході України зумовлена істотним поверхневим стоком унаслідок рясних дощів. До того ж у багатьох районах з тих чи інших причин дренажні системи, призначені для відводу повеневих вод, функціонують недостатньо ефективно, а подекуди й зовсім їх немає. І це при тому, що цей регіон вважають повененебезпечним», — зазначила у коментарі «УМ» головний спеціаліст відділу прогнозів МНС України Олена Орлова. За її словами, якщо негайно не вжити протипаводкових заходів, пов’язаних зі зведенням нових і добудовою вже існуючих дамб, відвідних каналів та інших інженерних споруд, подібна ситуація перманентно повторюватиметься і надалі — цьогорічне літо обіцяє бути дощовим.
На місцях добре розуміють можливі наслідки власної неготовності до паводків, але зарадити цьому не можуть. Мешканці Карпатського регіону вже неодноразово скаржилися на недостатнє фінансування державою спорудження протиповеневих укріплень. Як повідомляє сайт ЗІК, лише у Самбірському районі Львівщини на виконання таких робіт недоотримали 35 мільйонів гривень. Окрім того, навіть незначні паводки поступово знищують те, що намагалися відновити після великої повені у 2008 році. Нерідко люди самостійно намагаються убезпечити себе і свої помешкання, але цього, звісно, недостатньо.
Тим часом Державна санітарно–епідеміологічна служба України поширила звернення свого очільника Геннадія Рожкова, у якому головний санітарний лікар застеріг населення західних областей від вживання питної води з нецентралізованих джерел водопостачання — наприклад, криниць. Вміст такої води може змінюватися щодня, адже до неї разом із ґрунтовими водами часто потрапляють шкідливі, отруйні для людського організму речовини.