Державний виконавець — фігура відповідальна. Часом люди навіть не знають про існування державної виконавчої служби і в разі нездійснення судового рішення нарікають власне на суд. Проте саме виконавцю визначена важлива місія виконання присуду. Якщо, звісно, він справді робить свою роботу. Так, до Шосткинської міжрайонної прокуратури почастішали скарги на діяльність відділу Державної виконавчої служби міжрайонного управління юстиції. Наглядове відомство здійснило перевірку і виявило, що відділ свої функції уявляє дещо своєрідно.
«Виявилося, що розповсюдженим явищем у роботі відділу є банальне небажання державних виконавців проводити будь–які дії, спрямовані на виконання судових рішень, — розповідає «УМ» старший помічник Шосткинського міжрайонного прокурора Володимир Кригін. — Не вживалися заходи для встановлення наявності майна боржників, інших доходів для погашення заборгованості. У низці випадків виконавчі документи безпідставно поверталися без виконання. Всю необхідну документацію складали, не виходячи з кабінету. Водночас прокурорською перевіркою встановлено, що практично всі боржники мали або постійний прибуток, або майно, на яке виконавець міг накласти арешт і виконати рішення суду».
Далі — більше. Виявлені випадки, коли бездіяльність та зволікання виконавчої служби давали можливість боржникам замість сплати боргів за рішенням суду переоформлювати право власності на своє майно. А чуже майно вже не арештують, а тим паче — не реалізують. Чи була така практика в роботі виконавців безкоштовною? Звісно, ні.
І наостанок — апогей «відповідальності» державних працівників. Встановлені факти, що подекуди гроші, які все ж вносилися боржниками за виконавчим провадженням для погашення боргу, самої суми боргу... не зменшували. Бо осідали у власних кишенях виконавців! За згаданими фактами прокуратура порушила чотири кримінальні справи, одну з яких з обвинувальним висновком уже направлено до суду.