Зовні виробництво виглядало цілком пристойно. Службові особи одного з місцевих акціонерних товариств орендували промислове обладнання ДП «Будильський експериментальний завод», що в Лебединському районі. І декларували, що виготовляють спиртовмісні добавки на основі біоетанолу. Хоча насправді випускали дещо іншу продукцію: рідке моторне пальне з біомаси. А біомасою була звичайна бурячна меляса.
Для працівників податкової міліції Сумщини важливими стали не стільки наукові, скільки шахрайські розробки підприємців. Адже пальне є підакцизною продукцією. Тим часом підприємство як платник акцизного збору зареєстроване не було. Втім для початку факт виробництва біопального потрібно було підтвердити. Для цього його зразки направили для аналізу на Державне підприємство «Український науково–дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА».
Там встановили, що продукція, яку випускає підприємство, справді є рідким пальним і «являє собою зневоднену суміш одноатомних спиртів, денатуровану бензином». Отже, висновок податківців, що підприємство є нелегальним виробником підакцизної продукції — біопального, підтвердився.
«Під час перевірки встановили, що промислове обладнання введено в експлуатацію у жовтні минулого року, — розповіла «УМ» співробітниця прес–центру управління податкової міліції ДПА в Сумській області Наталія Шаповал. — При цьому не було отримано ліцензії Мінпалива та інших необхідних дозволів на виготовлення альтернативного виду рідкого пального для двигунів внутрішнього згорання».
За час своєї підпільної діяльності підприємство виготовило й реалізувало близько 500 тонн пального на суму понад чотири з половиною мільйона гривень. Під час слідчо–оперативних дій було описано та опечатано ще близько 70 тонн пального на загальну суму 560 тисяч гривень, а також обладнання заводу вартістю близько п’яти мільйонів гривень. Кримінальну справу розслідують. Цікаво, чи дасть це відповідь і на запитання, під чиїм «дахом» воно перебувало, адже навряд чи могло підприємство півроку діяти цілком нелегально.