Нова влада продовжує відновлювати радянську стилістику, яку в народі називають «совком». Ті, хто застав ще радянські підручники, пам’ятають малюнки «всесоюзних суботників», де Ленін із колодою на плечі. Ініціатор «масових прибирань» минулої суботи, Президент Віктор Янукович, цей винахід присвоїв собі: «Чесно скажу, що я його придумав, цей день. Коли зібрав перший раз «губернаторів», то розповів, що проїхав багато міст. Стільки бруду, скільки я бачив там, я ніколи не бачив раніше». Отже, як це часто траплялося за часів президентства Леоніда Кучми, минулої суботи вище керівництво вийшло садити деревця перед теле– і фотокамерами, а масовість і всеукраїнськість суботника забезпечували ті, кого можна було «мобілізувати» наказовим чином: держслужбовці та працівники держустанов, як, наприклад, учителі.
Президент Янукович висадив яблуню на території дитячого будинку «Любисток» у Київській області. Президентський почет садив для дітлахів туї. Янукович побажав дітям високо тримати голову і завжди досягати мети, й пообіцяв наступного разу зіграти з дітлахами у футбол. Тим часом Прем’єр Микола Азаров разом із віце–прем’єрами Віктором Тихоновим і Віктором Слаутою та мером Києва Леонідом Черновецьким упорядковували територію Музею Великої Вітчизняної війни у Києві. Микола Янович надягнув садові рукавички внутрішньою прогумованою стороною назовні, чим продемонстрував «досвідченість» у садівництві, і висадив чотири маленькі ялиночки. «Наведення порядку це не лише справа уряду — це справа всіх нас разом і кожного на своєму місці», — сказав Прем’єр. І справді, лише у столиці 182 922 людям довелося скасувати свої плани на вихідні й вийти зробити частину роботи комунальних служб. Під «роздачу» потрапив навіть мер Черновецький. «Подивимося. Де сміття — відразу Леоніду Михайловичу скажемо: вилазь із автобуса, бери лопату в руки і разом із тими, з ким має бути, прибирай сміття. Ну не має столиця нашої країни вся бути у смітті», — суворо сказав Прем’єр–міністр. Загалом у Києві прибрали 51 парк площею 1231 гектар, а також вулиці, територію навколо водойм, шкіл, лікарень тощо.
Не всі, щоправда, перейнялися офіціозним «суботництвом». Так, активісти Всеукраїнського об’єднання «Свобода» подали до Окружного адміністративного суду Києва позов проти Кабміну з вимогою визнати незаконним постанову уряду Азарова, згідно з якою Міністерство освіти зобов’язали щороку залучати до участі в суботниках учнівську та студентську молодь. «Добровільно–примусове» залучення учнів і студентів суперечить Декларації з прав дитини ООН, за якою діти віком від 6 до 18 років повинні бути захищені від усіх форм експлуатації, наголошують «свободівці». «Нинішня влада вкотре нехтує Конституцією України, згідно з якою використання примусової праці забороняється, — заявив керівник юридичного управління «Свободи» Олег Махніцький, — разом із тим, залучення в обов’язковому порядку до так званого суботника, який приурочений до чергової річниці з дня народження ката українського народу Леніна, учнів та студентів без їхньої згоди і є примусовою працею і експлуатацією».