Монотонне обезголовлення

Монотонне обезголовлення

Лідер радикальної палестинської організації «Хамас» Абдель Азіз аль-Рантісі загинув минулої суботи ввечері — його автомобіль зазнав ракетного обстрілу з ізраїльського гелікоптера в місті Газа. 56-річний аль-Рантісі помер у шпиталі від поранення у голову. Під час цього замаху також загинули син лідера «Хамасу», 27-річний Мохаммед, та 35-річний охоронець, а п'ятеро випадкових перехожих отримали поранення. В автомобілі, в який влучили дві ізраїльські ракети, перебувала також дружина аль-Рантісі, але про її долю не повідомляють.

«Перший пішов» з Іраку

«Перший пішов» з Іраку

Минулої п'ятниці парламент Іспанії 183 голосами «за» при 148 «проти» та 19, що утрималися, затвердив лідера соціалістів Хосе Луїса Родрігеса Сапатеро на посаді прем'єр-міністра країни. В суботу Сапатеро після публікації королівського указу та складання присяги перед королем Хуаном Карлосом офіційно приступив до виконання обов'язків голови уряду. Одним із перших його рішень стало виконання виборчої обіцянки соціалістів про виведення з Іраку іспанського військового контингенту, який нараховує 1400 бійців. Це станеться впродовж найближчих 15 днів, заявив Сапатеро.

Глибина любові до ЄС

Глибина любові до ЄС

«У взаєминах з Києвом Брюссель готовий іти досить далеко, але лише сама Україна визначатиме швидкість і глибину цього процесу». Ця еротична фраза належить чоловікові, відповідальному в Єврокомісії за питання розширення Союзу, — Гюнтеру Ферхойгену. Нею він, виступаючи на конференції «Українсько-німецького форуму», начебто підсумував ставлення Великої Європи до проблем євроінтеграційної політики України. У цій словесній конструкції, власне, закладені десятирічні досить пасивні очікування Євросоюзом на українську політичну рішучість. Сьогодні, як зрозуміло, ЄС чекає тим більше не декларацій про європейський курс, яких, слід гадати, буде доволі в передвиборчій гонці, а результатів президентських виборів. До листопада і Євросоюз, і окремі його члени, які тією чи іншою мірою симпатизують нашій державі й бажають їй європейського геополітичного просвітлення, терпляче і мовчки чекають. Чекають, кого і — відповідно — що виберемо ми самі.

Підготовка до «хаосу»

Підготовка до «хаосу»

Варшава перебуває в розгубленості. «Ми робимо все можливе, але якщо економічний саміт зазнає поразки, то ми не візьмемо на себе відповідальність за це», — заявив мер Варшави Лех Качинський. І додав: «Ми зробили що належить, і готові до розвитку подій за найчорнішим сценарієм». Неприхована тривога мера столиці Польщі викликана не тим, що її готові взяти в облогу татари чи Осама бен Ладен заявив, що готовий прибути зі своїми бойовиками у місто над Віслою. Ні. Насправді Варшава готується прийняти найшанованіших людей Європи, але в надмірній кількості — Європейський економічний форум.

Всі статті рубрики