Музеї, зоопарк і гроші — для чорнобильців

Музеї, зоопарк і гроші — для чорнобильців

До кінця квітня постраждалі від вибуху на Чорнобильській АЕС діти зможуть безкоштовно відвідувати музеї Києва. Загалом же заходи, присвячені 18-й річниці чорнобильської трагедії, розпочнуться у Києві за три дні до чорного для України числа. 23 квітня о 13-й годині київська влада обіцяє влаштувати для дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, екскурсію на теплоході по Дніпру. 25-го дітям-чорнобильцям дозволять безкоштовно (за посвідченням) подивитися на звірят київського зоопарку. Цього ж дня на центральній вулиці столиці — Хрещатику — пройде показова виставка пожежної та аварійно-рятувальної техніки від столичних управлінь Міністерства внутрішніх справ та Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.

I на тім світі спокою не дають

I на тім світі спокою не дають

На кладовищі «Нове», що розташоване в районі селища Молодіжне у Рівному, нікого не здивуєш штучними вінками з понадрізуваними квітами чи підстриженою хвоєю, що даниною пам'яті лягають до могил. Усі розуміють — інакше не можна, бо місце останнього притулку рівнян перетворилося для певного прошарку місцевого населення на бізнесове поле. Вінки, квіти, висаджена розсада, металеві огорожі — все викрадають і реалізовують. Та найприкріше те, що ані кладовищенська охорона у вигляді єдиного сторожа, ані міліція нічого вдіяти не можуть.

Птахоферма для «зеленого чоловічка»

Птахоферма для «зеленого чоловічка»

У часи не надто далекі на запитання «Ким ти хочеш бути?» майже кожна дитина відповідала: «Космонавтом!». Втілювати такі бажання можна і зараз. І для цього не потрібно мати спеціальну освіту та міцне здоров'я — можна обійтись папером і фарбою. Таку можливість уже вкотре мали українські школярі завдяки громадському об'єднанню «Сузір'я», з подачі якого проводився гуманітарний конкурс «Космічні фантазії». Змагатися довелося в два етапи: спочатку на рівні районних, міських та обласних округів, а потім переможця визначали у столиці. А вибирати й справді було важко — лише до фіналу потрапило понад 600 творчих робіт дітей.

Дядя-маніяк жив по-сусідству

Дядя-маніяк жив по-сусідству

Трагедія сталася в одному з сіл (в інтересах потерпілої дитини працівники міліції відмовляються назвати населений пункт) Бучацького району Тернопільської області. Його жителька звернулася до райвідділу міліції із заявою про згвалтування її трирічного сина. Наругу над маленьким хлопчиком вчинив 19-річний сусід, у мозку якого сексуальне збоченство затьмарило елементарні почуття людяності.

І храм злочинцям по зубах

І храм злочинцям по зубах

«Банда Суткевича» — так за іменем організатора під час слідства та суду правоохоронці називали одну з найнебезпечніших кримінальних груп, яка діяла на Вінниччині в останнi роки. Злочинна структура була побудована за класичною «клітинною» схемою підпілля — мала два підрозділи, члени яких між собою знайомими не були. Об'єднувалися тільки ватажком і мозковим центром — 43-річним вінничанином Володимиром Суткевичем. Сам раніше не судимий, він зібрав молодиків, що встигли один-два рази побувати в місцях позбавлення волі, дістав для них вогнепальну і холодну зброю.

Гуляючи, грабували

Гуляючи, грабували

То там, то тут в місті темної пори нападали на самотніх перехожих — їх били і забирали все, що можна було забрати. Як виявилось, кілька десятків таких злочинів здійснили не якісь урки чи представники навколокримінального світу, а дев'ятеро 15—16-річних хлопців, учнів тернопільських шкіл, училищ та одного з коледжів, причому сім'ї більшості з них аж ніяк не можна назвати неблагополучними.

А що за перськими килимами?

А що за перськими килимами?

Про цю східну мусульманську країну, про її багату культуру та унікальне мистецтво ми знаємо небагато. Посольство Ісламської Республіки Іран в Україні, Міністерство культури і мистецтв України та міжнародна агенція «Україна -арт» дають можливість кожному з нас збагатити своє уявлення про персів та їх культурну спадщину — з 21 квітня по 22 травня у Києві, Львові, Харкові та Сімферополі пройдуть іранські Дні культури. Урочистості з цієї нагоди заплановані на середу: в Будинку кіно Дні Ірану відкриє історико-філософська картина «Свята Марія». «Мета проведення спільних культурних і мистецьких акцій між різними країнами — це відмежування від війн і насилля, — каже міністр культури Ірану Ахмад Масджед-Джамеї. — І для мене є великою радістю стати свідком проведення першого тижня культури Ісламської Республіки Іран в Україні».

«Серенада» для Кабмiну

«Серенада» для Кабмiну

Представники Харківського комітету ветеранів Чорнобиля дотримуються власної обіцянки — пікетувати уряд доти, доки Прем'єр-міністр Віктор Янукович особисто не зустрінеться з ними і не ознайомиться з усіма їхніми вимогами. Нагадаємо, що пікетування вони розпочали ще 30 березня.

Димохід дав задній хід

Димохід дав задній хід

Пережити ремонт у наші часи вже сприймається не як жарт. Ремонт дійсно потрібно пережити в буквальному розумінні. Показовим у цьому плані є ремонт покрівлі та димоходів одного з будинків, що по вулиці Гур'єва у Рівному, — він мало не став для мешканців фатальним.

Як не стати мільйонером?

Як не стати мільйонером?

Весняна «збиральна» кампанія податкової адміністрації Рівненщини, в ході якої декларації про доходи не за основним місцем роботи подали 128 тисяч осіб, засвідчили, що на Рівненщині мільйонерами офіційно визнають себе лише троє.

Атракціони на виживання

Атракціони на виживання

Не кожен з атракціонів на території Донеччини, що з настанням тепла почали приймати відвідувачів, має на своїй території «кімнати страху». Втім із роллю «страшилок» завиграшки справляються окремі розважальні механізми. Приміром, у Краматорську, в парку «Ювілейний», лихо сталося на атракціоні «Сюрприз». Під час його обертання 27-річна відвідувачка випала на повному ходу. Потерпілу госпіталізовано до обласної лікарні з переломом хребта, і процес одужання після операції видається вкрай затяжним та складним. До речі, минулого тижня аналогічна трагедія, але з масштабнішими наслідками сталася в Москві — точнісінько такий самий «Сюрприз», розкрутившись, зірвався з кріплень, унаслідок чого серйозно покалічилися до двох десятків людей.

Половина гир на базарних вагах не брешуть

Половина гир на базарних вагах не брешуть

Представники міськвиконкому та міської міліції провели рейд на 18 ринках у різних районах міста і натрапили на цілком прогнозовані результати. Трохи більше 50 відсотків перевірених засобів вимірювального обладнання виявилися непридатними до використання : 51 відсоток вагів та 63 відсотки гир. Останні підступні продавці висвердлюють та зменшують їх вагу, втрачаючи при цьому будь-яку міру. Приміром, вилучені кілограмові гирі позбулися від 100 до 250 грамів. А гиря номіналом 5 кг потягла всього на 4 кілограми 60 грамів.

Гаврилін був «квартирний опер»

Гаврилін був «квартирний опер»

Якщо бути точним до кінця, то упродовж тих кількох років, що Валерій Гаврилін служив у Ямпільському райвідділі внутрішніх справ, він насправді займав посаду не оперуповноваженого, а дільничного, проте, як і більшість офіцерів міліції, був добре знайомий з оперативною роботою та безпосередньо нею займався. Спеціальні знання та ще товариськість, привітність і вміння завойовувати довіру, які цілком можна важати складниками оперативного таланту, вочевидь, і дозволили йому тривалий час після звільнення з «органів» прокручувати нахабні шахрайські оборудки на ринку житла і виходити сухим з води. Без квартири і без виручених за неї грошей він залишив не одного вінничанина: тільки ті випадки, які вдалося задокументувати і неспростовно довести, склали 12 епізодів кримінальної справи, судовий процес по якій щойно закінчився у Вінниці.

Індійське кіно:

Індійське кіно:

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Неприємну звістку маємо для шанувальникiв індійського кіно — в авіакатастрофі загинула кіноактриса Саундрія (Soundarya). Сталося це в суботу на півдні Індії. Невеликий літак «Сессна», на борту якого перебувало четверо людей, серед них і 32-річна Саундрія, розбився незадовго після вильоту з аеропорту.

Всі статті рубрики