Зоряна мить Каденюка

Зоряна мить Каденюка

П’ятнадцять років тому наша країна відкрила нову сторінку своєї космічної біографії — в незвідані світи полетів перший (і, на жаль, поки що єдиний) український космонавт Леонід Каденюк.

…Небо, зорі й загадковий космічний простір стали манити десятирічного хлопчика після знаменитої події 12 квітня 1961–го й відомого гагарінського «Поїхали!». Та хіба міг подумати, що й справді сам колись «поїде» далеко за межі Землі? Мрія збулася 19 листопада 1997 року, коли в складі інтернаціональної команди з шести осіб на американському шатлі «Колумбія» Леонід Костянтинович, долаючи гравітацію зі швидкістю 7,9 км/с, відправився в космос. І пробув там майже 15 діб і 16 годин. Хоча сьогодні таку тривалість перебування в космосі вже називають короткотерміновим польотом. За ці роки космонавта, напевно, вже замучили запитаннями на кшталт: «Ну, як відчуття?», «Як там панорама?». Одначе якщо є привід, чому б не розпитати про це ще раз?

Птахоферма для «зеленого чоловічка»

У часи не надто далекі на запитання «Ким ти хочеш бути?» майже кожна дитина відповідала: «Космонавтом!». Втілювати такі бажання можна і зараз. І для цього не потрібно мати спеціальну освіту та міцне здоров'я — можна обійтись папером і фарбою. Таку можливість уже вкотре мали українські школярі завдяки громадському об'єднанню «Сузір'я», з подачі якого проводився гуманітарний конкурс «Космічні фантазії». Змагатися довелося в два етапи: спочатку на рівні районних, міських та обласних округів, а потім переможця визначали у столиці. А вибирати й справді було важко — лише до фіналу потрапило понад 600 творчих робіт дітей.

Король тортів

Король тортів

Пам'ятаєте комедійні фільми, в яких засобами для бійки були кондитерські вироби? Торт, нещодавно представлений в БК імені Корольова у Києві, підійшов би хіба що для сутичок титанів. Цей кулінарний велетень вагою 1108 кілограмів, зроблений без жодного яйця (!). Торт завдовжки вісім, шириною три з половиною, а висотою півтора метра без тваринного жиру. Виявилося, що можна і таке створити. До того ж борошно було замінено роздутим рисом. Цукру на номінант Книги рекордів Гіннесса було використано більше ніж 200(!) кілограмів.

Від Києва до самих до околиць...

Від Києва до самих до околиць...

Дорога — це завжди пригода. Нові знайомства, відчуття, краєвиди не зворушать хіба що наймеркантильнішого мізантропа. Подорож в автоколоні з десяти машин, у супроводі ДАІ з «мигалками» — захоплює ще бiльше. Мабуть, вам на думку спало, що йдеться про президентський кортеж? Зовсім ні. Автору цих рядків вдалося побувати учасником автопробігу «Молодь — за європейський вибір!». Організована зусиллями працівників Національної ради молодіжних організацій за підтримки Кабміну і Держкомітету у справах сім'ї та молоді, акція мала на меті підтримати кращих вітчизняних виробників у дванадцяти найбільших містах Східної України. Для цього на провідні підприємства регіону влаштовували екскурсії для журналістів місцевих і центральних ЗМІ, у кожному місті проводили автомобільні та молодіжні шоу-програми.

Сталевi коні «запряжонні»

Сталевi коні «запряжонні»

«Вдаримо автопробігом по бездоріжжю!» — відома фраза славнозвісного Остапа Бендера якнайбільше підходила до незрозумілих масових акцій часів більшовизму. Всеукраїнський автопробіг, що стартував у Києві і спрямований на підтримку вітчизняного виробника, має гучніше гасло: «Молодь — за європейський вибір!». Протягом двох тижнів колона з восьми авто відвідає найбільші міста сходу і центру країни: Одесу, Миколаїв, Херсон, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ, Краматорськ, Харків, Суми, Полтаву.