Хмари з далекого ісландського вулкана згустилися над головними повітряними воротами України — аеропортом «Бориспіль» — у суботу після полудня. Годинами пізніше закрилися усі повітряні зони над Україною — Львівська, Бориспільська, Одеська і Сімферопольська. Аеропорти працювали, проте літаки не покидали злітних смуг, а пасажирам сказали просто — «Чекайте!» Повітряний простір над країною відкрили через добу, у неділю опівдні. Станом на ранок понеділка відкрили вже повітряні зони України, аеропорти запрацювали на виліт і приліт. Дозволено здійснювати рейси українським небом «за правилами візуальних польотів», тобто орієнтуватися у небі за видимістю — до настання темряви. Що ж стосується рейсів на західноєвропейські аеропорти, то вчора відмінені були вильоти на Париж, Берлін, Відень, Лондон, Прагу, Варшаву, Брюссель, Таллінн, Гельсінкі та багато інших.
У що виливаються «простоювання» пасажирів в аеропортах — можна було спостерігати цими вихідними в «Борисполі», де в підвішеному стані опинилися близько півтори тисячі людей, передає видання «Форум». Умов для тривалого перебування людей на вітчизняних вокзалах немає, ціни на готельні номери та харчі там зазвичай у кілька разів завищені, кімнат у готелі не було, а навіть якби й були, номер за 1000 гривень на добу по кишені не кожному. Ніхто не відшкодовував людям «тимчасових незручностей». Якщо в західних аеропортах пасажирів селили до готелів та годували коштом авіакомпаній, то в «Борисполі» встановили лише сімдесят додаткових жорстких стільців. Зайве й казати, що за такого «сервісу» говорити про істотні збитки для вітчизняних авіакомпаній не доводиться. Завезти ж пасажирів назад до Києва приватні таксисти пропонували за... 700 гривень.
У неділю пасажири рейсу на єгипетську Хургаду не витримали й прорвалися через митний контроль до стійок реєстрації й влаштували там міні–пікет, скандуючи «Літак! Літак!». Близько сотні пасажирів почали прориватися до буферної зони. «Даєте літак, або ми самі його захопимо й полетимо», — погрожували вони. Кілька охоронців та міліціонерів не змогли протистояти натовпу, тож на допомогу викликали міліцейський спецпідрозділ «Беркут». До протестувальників вийшли і представники адміністрації аеропорту, аби втихомирити їх.
ДО РЕЧІ
«Самотній» рейс
У неділю ввечері в міжнародному аеропорту «Одеса» здійснив аварійну посадку малий літак «Фалкон–2». Це був чартерний рейс за маршрутом «Бориспіль — Анталія». З невідомих поки що причин, на висоті 11,3 км в літака зламався один із двигунів. На борту перебував пасажир та троє членів екіпажу. Ніхто не постраждав, причину поломки двигуна з’ясовують.