У Міністерстві з питань житлово–комунального господарства визначили основні пріоритети діяльності відомства на поточний рік. Кажуть, є чимало роботи: запровадження енергозберігаючих технологій, наведення порядку в житловому фонді, в тарифній політиці, а також забезпечення населення... питною водою. «У понад 260 населених пунктах питна вода за окремими фізико–хімічними показниками не відповідає вимогам чинного стандарту, — йдеться в оприлюдненому вчора повідомленні МінЖКГ. — Найбільш напружений стан з якістю питної води — у містах і селищах Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Луганської, Херсонської областей та АР Крим».
«Вивести галузь із зони збитковості — ось наше головне завдання», — каже міністр із питань житлово–комунального господарства Олександр Попов. Як повідомляє РБК Україна, лише за січень–лютий цього року збитки комунальників становили 490 мільйонів гривень. А за минулий рік втрати галузі сягнули... близько двох мільярдів гривень. «Якщо ми не акумулюємо ресурси, не спрямуємо їх на модернізацію комунальної теплоенергетики, водопровідно–каналізаційного господарства, якщо не збалансуємо фінансово–економічний стан підприємств, нас очікуватиме катастрофа в галузі ЖКГ», — зазначив Олександр Попов. Загалом, як констатував міністр, на реформи та розвиток житлово–комунального господарства цього року в держбюджеті необхідно передбачити 1,5—2 мільярди гривень.
У міністерстві також підсумували результати опалювального сезону 2009—2010 років та висловили незадоволення несвоєчасною та неповною підготовкою до минулого опалювального сезону в 14 областях України, Києві і Криму. Нагадаємо, ще одним каменем спотикання цьогорічного опалювального сезону стала відмова ДК «Газ України» Національній компанії «Нафтогаз України» в укладанні угод із підприємствами теплоенергетики та виділенні необхідних обсягів природного газу для введення в роботу об’єктів теплогенерації. Усе — через заборгованість підприємств за газ та електроенергію.