Головним завданням дводенного саміту, який учора завершився у Вашингтоні, було гарантування більшої безпеки ядерних матеріалів, що потенційно можуть бути використані терористами для створення атомної зброї. Для участі в цій масштабній зустрічі до столиці США з’їхалися глави держав та урядів 47 країн світу.
Як повідомляє Бі–Бі–Сі, ще до початку саміту президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама заявив, що світове співтовариство має сформулювати чітку позицію стосовно ядерних амбіцій Ірану. З цією метою Обама провів окремі зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим та китайським лідером Ху Цзіньтао, оскільки ці дві країни виступають проти жорстких (або будь–яких) санкцій щодо Ірану. США ж наполягають на ухваленні нової резолюції Ради Безпеки ООН із вимогою до Тегерана повністю припинити збагачення урану.
Жодних зобов’язальних резолюцій на саміті не ухвалювали — формат цього й не передбачав, адже головною метою зустрічі був обмін думками. І не лише на ядерну тематику.
Оскільки цей саміт був найбільшим міжнародним форумом у США з часу установчої конференції ООН 1945 року, кожна країна намагалася використати його з максимальною для себе користю. Тож успішним зібрання у Вашингтоні можна назвати вже бодай тому, що воно звело лідерів ворогуючих країн. Більшість заходів були закритими для преси, тому спілкуватися керівники країн могли цілком відверто. Зокрема, в рамках саміту у Вашингтоні відбулися зустрічі президента Вірменії Сержа Саргсяна і прем’єр–міністра Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та глав урядів Індії і Пакистану — Манмохана Сінгха та Юсуфа Рази Гілані.