Родичі екіпажу автомобілевоза «Азіан Глорі», захопленого сомалійськими піратами ще 2 січня, від безсилля вирішили звернутися по допомогу до королеви Великої Британії Єлизавети ІІ. Річ у тім, що англійська компанія–судновласник «Зодіак», якій належить «Азіан Глорі», категорично відмовляється вести з піратами переговори про викуп, прикриваючись гаслами про боротьбу з піратством. Насправді ж, вважають родичі полонених моряків, «Зодіак» прикриває власну жадібність, адже заборона вести переговори з піратами чинна лише для урядів країн, й аж ніяк не для приватних судновласників.
«Наші чоловіки і діти перебувають у полоні в жахливих умовах — 25 осіб в одному маленькому приміщенні, практично без їжі. Для пиття вживають технічну воду. Вони позбавлені елементарних санітарних умов, ліжок немає, всі сплять на підлозі, — пишуть родини моряків у листі до Єлизавети ІІ. — Але найстрашніше — знущання з боку піратів. Моряків виганяють на палубу під загрозою розстрілу і по годині тримають під дулами автоматів на нестерпній спеці».
Гігантське судно–автомобілевоз пірати використовують як базу для вилазок далеко від узбережжя Сомалі. З борту «Азіан Глорі» вони шквально обстріляли з автоматів, кулеметів і гранатометів уже кілька торгових суден. Під прицілами автоматів українські моряки змушені керувати своїм судном у піратських погонях за власними колегами.
«6 березня капітана відвели від екіпажу, якому потім оголосили, що його розстріляли. Відтоді капітана більше на судні ніхто не бачив», — розповідають королеві охоплені відчаєм родичі. У відповідь на їхні звертання компанія «Зодіак» лише надсилала заспокійливі листи і... прохання не звертатися до преси. «Спочатку ми вірили компанії і виконували всі їхні прохання. Але зараз минуло вже три з половиною місяці, і нам стало ясно, що для «Зодіака» головне — гроші, а не життя наших близьких», — заявили матері й дружини українських моряків у листі до королеви Єлизавети.
На думку морського експерта Михайла Войтенка, жодних законних перешкод для того, щоб викупити екіпаж «Азіан Глорі», немає. «Верховний суд Англії в одній із нещодавніх справ особливо відзначив, що такі дії не є протиправними, — зазначає експерт. — Влада Англії визнає, що не може завадити приватним компаніям вести переговори і викуповувати захоплених у полон, і не збирається цього робити». Однак Велика Британія як держава займає дуже жорстку позицію щодо піратства. Нещодавно країною прокотилися акції протесту через категоричну відмову Англії викупити двох своїх співвітчизників — літню подружню пару яхтсменів, яких пірати взяли в заручники і в яких не було родичів і заощаджень.