Суд довго шукав, але так і не знайшов підстав для притягнення до відповідальності 13 активістів націоналістичних організацій — учасників інциденту на відкритті антиукраїнської виставки в Українському домі у Києві. Щоправда чотирьом із них, зокрема й заступнику голови Всеукраїнської організації «Свобода» Андрію Мохнику, служителі Феміди винесли усне попередження. У діях решти ознак адміністративного правопорушення не виявлено.
Нагадаємо, позавчора в Українському домі з ініціативи громадського руху «Русскоязичная Україна», очолюваного нардепом–«регіоналом», україноненависником Вадимом Колесниченком, відкрилася виставка «Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН і УПА». Коли кілька присутніх у залі учасників Всеукраїнського об’єднання «Свобода» спробували пояснити організаторам, що вони розпалюють міжнаціональну ворожнечу, їх буквально винесли із зали молодики в цивільному. Які згодом виявилися співробітниками органів міліції, хоча під час інциденту навіть не представилися. Тепер учасники протесту позиватимуться до столичних правоохоронців, бо переконані, що ті, виконуючи суто політичне замовлення, поводилися невідповідно до ситуації. І діяли невиправдано жорстоко — під час інциденту було побито літнього чоловіка, який узгалі не мав стосунку до акції, а лише заступився (усно) за хлопців.
«Нова українофобська влада намагається таким чином залякати нас, перетворити на німих рабів, на хохлів», — висловив «УМ» своє переконання голова Сумської обласної організації ВО «Свобода» і відомий журналіст Ігор Мірошниченко, якого також затримали в четвер. Розповідаючи про перебіг судової справи, Ігор зазначив, що його разом із 12 побратимами протримали в приміщенні Шевченківського райсуду більше десяти годин і випустили лише близько третьої ночі. Що, на його думку, безумовно свідчить про спробу застосування психологічного тиску на підсудних. І тільки присутність народних депутатів у залі суду дозволила таки добитися справедливого рішення. «Обвинувачення поводилося якось мляво — жодного доказу не навели. Ми ж представили суду відеозапис подій в Українському домі, де добре видно, хто і що порушував», — зазначив «свободівець».
Виправдальний, по суті, вирок дозволяє учасникам протесту звернутися до суду зі скаргою на дії міліції. Особливо їх обурило повідомлення прес–служби столичного управління МВС, де зазначається, що протестувальники буквально вдерлися у виставкову залу і почали там усе трощити.
Інакше вважають у міліції. На думку правоохоронців, суд «пробачив» «хуліганів», «зваживши на перший випадок притягнення до адміністративної відповідальності, погляди та життєву позицію затриманих, а у двох випадках ще й похилий вік відповідачів». Про це йдеться в розміщеному на офіційному сайті столичної міліції повідомленні. Також там зазначають, що вину найактивніших учасників інциденту все ж доведено судом, за що їм і винесено попередження.
А ТИМ ЧАСОМ...
Учора Апеляційний суд Києва розглянув апеляційну скаргу щодо зміни запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою стосовно ще одного українського патріота — Миколи Коханівського. Нагадаємо, члена Конгресу українських націоналістів звинувачували в тому, що під час «антиТабачної» акції під Міністерством освіти він ударив помічника міністра Дмитра Табачника Віктора Вороніна.
Відповідно до рішення Апеляційного суду, Коханівського звільнено. Представники патріотичних сил, щоб уникнути можливих провокацій, зустріли Миколу під стінами Лук’янівського СІЗО.