У вівторок кримінальний суд першої інстанції Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати) засудив 21–річну українську модель до року тюремного ув’язнення й подальшої депортації за зберігання наркотиків. Дівчина, ім’я і прізвище якої не розголошується (відомі лише ініціали Ю. К.), довго працювала в Дубаї моделлю. Співробітники відділу боротьби з наркотиками затримали її ще в листопаді минулого року в торговельному центрі «Дубаї молл». Як пише еміратська газета «Нейшнл», під час обшуку, а також в аналізах крові та сечі слідів наркотиків не знайшли, однак дівчина сама зізналася у тому, що має трохи гашишу, і передала правоохоронцям 0,05 грама наркотику, які зберігала в гаманці у своїй машині.
Водночас у суді українка та її адвокат наполягали на цілком іншій версії: нібито ніяких наркотиків у підсудної не було. Вироком моделька не задоволена, але впродовж двох тижнів вона може подати апеляцію. Варто зазначити, що місцева Феміда була неймовірно поблажливою до українки, зважаючи на її молодий вік. За законом, навіть за такі маленькі дози наркотику в ОАЕ можуть позбавити волі на цілих 10 років.
У посольстві України в ОАЕ будь–яку інформацію щодо української моделі надавати відмовились. Утім, як зазначив «УМ» аташе з політичних та інформаційних питань посольства Віталій Федянін, ситуація перебуває на контролі. Тим часом, за інформацією окремих ЗМІ, дипломати не виключають, що дівчину могли таким чином підставити «модельні» конкурентки, підкинувши наркотики.
Тим часом красиві українки й далі шукають щастя за кордоном. У міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда–Україна» кажуть — ризик є завжди. «На нашу «гарячу лінію» постійно дзвонять дівчата, які хочуть виїхати працювати за кордон, особливо у сферах модельного та шоу–бізнесу, — розповіла «УМ» координатор «гарячої лінії» «Ла Стради» Ірина Огороднійчук. — Це дівчата та жінки віком від 20 до 30 років. Найчастіше звертаються до нас із проханням перевірити їхнього потенційного роботодавця». Втім, за словами співрозмовниці «УМ», роботодавці завжди шукають українських дівчат напряму, без посередників, і перевірити дані про них в Україні неможливо, адже у нас вони не зареєстровані. «Існує велика небезпека потрапити на нелегальну роботу. Це завжди ризик — 50% на 50%», — каже пані Ірина.