Кількість статтей в українській «Вікіпедії» значно перевищила двісті тисяч. Це і справді знакова подія для творців української віртуальної енциклопедії. Адже якихось шість років тому унікальний проект стартував в Україні «з нуля». 2004–го першою статтею української «Вікі» стала інформація про атом. Сьогодні ж «Вікіпедія» нашою мовою посідає 16–те місце за кількістю статтей із–поміж 271 різномовних варіантів віртуальної енциклопедії.
«Це поки що 16–те місце, — усміхається виконавчий директор громадської організації «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич. — Але, зрештою, за якими ще показниками Україна займає у світі лише 16–те місце? Хіба що за кількістю красивих дівчат».
Віртуальна енциклопедія сьогодні «обігнала» навіть паперові енциклопедичні видання. Вона налічує учетверо більше статтей, аніж Українська радянська енциклопедія, та у 8,5 раза більше матеріалів, аніж Універсальний словник–енциклопедія. «Вікі» «дає фори» паперовим аналогам саме через змогу постійно доповнювати її та редагувати. «Незважаючи на свободу, вона залишається енциклопедичним проектом, не перетворюється на якусь соціальну мережу», — підсумовує пан Юрій. Неперевірені та спотворені відомості затримуються на сайті всього на кілька годин — учасники та адміністратори умить виправляють помилки.
Не можуть натішитися керівники української енциклопедії і з того, що ледь не щомісяця зростає кількість не лише статей, а й відвідувачів. Перше місце за активністю посів Київ, за ним ідуть Донецьк і Львів. Жителі абсолютно всіх областей долучаються до доповнення, редагування чи переглядання «Вікіпедії». Про це свідчать і цифри: щомісяця близько 20 мільйонів користувачів інтернету заходять на сайт «Вікіпедії», а це на 40 відсотків більше, ніж рік тому. Що ж до кількості статей, то вже через півтора року вона може зрости до 300 тисяч.
Із такими оптимістичними прогнозами керівництво організації «Вікімедіа Україна» закликає долучатися до створення та розвитку унікального проекту. На сайті через тиждень з’явиться можливість здійснити благодійний внесок через систему «Веб Мані». «Частину коштів буде направлено на організацію «Фонд Вікіпедія», яка опікується всесвітньою енциклопедією, а решта коштів залишиться у нас, — каже Юрій Пероганич. — На ці кошти створимо DVD із найкращими статтями, які поширюватимемо по бібліотеках. Також організовуватимемо лекції, де навчатимемо як редагувати енциклопедію».