Лідера яскраво вираженої антиукраїнської партії «Родіна» Ігоря Маркова знову спіткала невдача. Генпрокуратура відновила розслідування резонансних справ, завдяки яким «невловимий агент впливу», як його ще називають політичні опоненти, «засвітився» на всю Україну. Ці справи ледь не «поховали» в архівах із приходом нинішньої влади.
«Заступник Генерального прокурора України Віктор Пшонка після дослідження матеріалів кримінальних справ, порушених проти Маркова, та аналізу законності постанов про їх закриття вирішив відновити розслідування», — повідомив «УМ» речник Генпрокуратури Юрій Бойченко. Зокрема поновлено розслідування кримінальної справи про хуліганство та побиття учасників мирного пікету 2 вересня 2007 року, коли одеські «свободівці» протестували проти встановлення у місті пам’ятника Катерині II. У березні нинішнього року Головне управління МВС України в Миколаївській області припинило кримінальну справу, порушену проти лідера «Родіни» за даним фактом.
Крім того, скасовано постанову про закриття кримінальної справи за фактом блокування у березні 2009 року траси «Одеса—Київ», яким керував Марков, та справи про напад представників охорони офісу політика на співробітників управління Служби безпеки України в Одеській області 30 березня 2009 року. Прокуратура також проведе додаткові перевірки діяльності компанії «Союз», що належить Маркову і працює в Одесі на міському звалищі «Дальницькі кар’єри» — є інформація, що там використовують рабську працю безхатьків і грубо порушують природоохоронне законодавство.
Розслідування всіх зазначених справ поновлено через «численні порушення норм кримінально–процесуального права і вимог кримінально–процесуального кодексу України щодо всебічного, повного й об’єктивного дослідження наявних обставин», а також «у зв’язку з неповнотою слідства».
«Раніше в «Родіні» вигадували всілякі «репресії», що нібито застосовує до них влада. Тепер подібна аргументація не пройде — є злочин, і за нього потрібно відповідати. Правоохоронні органи мають прекрасний шанс продемонструвати свою об’єктивність і ефективність у розслідуванні подібних справ, а не виконувати чиєсь політичне замовлення», — зазначив у коментарі «УМ» лідер одеської «Свободи» Павло Кириленко.