Про можливу повінь в Україні говорили ще взимку. Утім сьогодні загроза водопілля як ніколи реальна. Підтоплення та затоплення населених пунтків уже зафіксували в Херсонській, Дніпропетровській, Миколаївській, Київській, Одеській, Волинській, Полтавській та Луганській областях. Усього станом на вчора підтопило 33 населені пункти та 254 садиби. Найгірша ситуація сьогодні на Волині та Київщині. Зокрема, у Київській області у воді опинилось 15 населених пунктів у восьми районах.
«Велика вода» вже підступає й до столиці. Так, позавчора рівень води в Десні піднявся настільки, що вона полилась через дамбу біля села Троєщина. Затопивши ґрунтову дорогу, потік води перейшов у річку Десенку. Майже весь день проїхати цією дорогою було неможливо. Як розповів кореспонденту «УМ» головний інспектор головного управління МНС у Києві Олександр Хорунжий, наразі ситуація стабільна. «На місце виїжджали працівники Деснянського районного управління МНС і не виявили жодних загроз ані для людей, ані для насосної станції «Роса», що розташована поблизу. Жодних комунікацій, які б могли бути ушкоджені, на цій дамбі немає». За словами пана Хорунжого, через цю дамбу вода з Десни до Десенки переливається чи не щороку, тож нічого надзвичайного наразі не відбулося. Як кажуть синоптики, «велика вода» прийде до Києва не раніше другої декади квітня, коли у Білорусі та Росії почне танути сніг.
У свою чергу міністр надзвичайних справ Нестор Шуфрич сповіщає, що криголами вже повністю звільнили від льоду Київське водосховище, і це дає можливість «прийняти» туди воду з річки Прип’ять, де водопілля, за прогнозами рятувальників, почнеться вже за кілька днів. Як заспокоює міністр, дамби витримають воду й підтоплення Подолу не відбудеться. Сумніви є лише у справності роботи міської каналізації. Водночас загроза підтоплення столичних районів Осокорки, Гідропарку та населених пунктів Бориспільского району все ще існує. Однак міністр заспокоює: «Великої біди у цих населених пунктах не буде».
Тим часом на Полтавщині вже почалася повінь. Як повідомляють у кризовому центрі управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської облдержадміністрації, багато річок повиходило з берегів і підтопило автомобільні дороги. Так, вчора о сьомій ранку зафіксували розлив річок Удай і Сула в районі міста Лубни, річки Псел у районі Гадяча, річки Хорол неподалік Миргорода та Ворскли поблизу Полтави. Під загрозою затоплення — Кременчук. Аби запобігти біді, рятувальники й далі відкачують воду.
Як повідомили «УМ» у Державному комітеті водного господарства України, під ризиком затоплення перебуває й передмістя Вилкового. Це місто також відоме під назвою «Українська Венеція» завдяки численним каналам, проритим уздовж вулиць. Тому човен тут є більш звичним засобом пересування, ніж автомобіль. Воно розташоване в українській частині дельти Дунаю в Кілійському районі Одеської області. «На Дунаї біля Вилкового можливе досягнення першої небезпечної позначки підтоплення низинних незаселених частин міста», — попереджали в Укргідрометцентрі. Також перевищена небезпечна відмітка на Дніпрі на Чернігівщині.