Депутати опозиційних фракцій Київської міської ради шоковані фактом викрадення документів щодо приватизації столичної нерухомості і пов’язують його з наміром команди мера приховати численні зловживання напередодні ініційованої урядом комплексної перевірки влади міста. Тепер практично неможливо встановити власника того чи іншого об’єкта, а отже, і те, чи була його приватизація законною.
«Якщо це спланована акція і крадіжку було інсценовано, а, швидше за все, воно так і є, то її мета — знищити документи з приватизації майна столичної громади. Я не здивуюся, якщо серед зниклих паперів будуть і ті, що стосуються приватизації таких важливих підприємств, як «Київенерго», «Київводоканал», «Київміськбуд» та багатьох інших», — зазначив у коментарі «УМ» депутат Київради (фракція БЮТ) Сергій Мельник.
Викрадення документів на приватизацію, перш за все, слід розцінювати як намагання столичної влади приховати злочинні дії, скоєні нею впродовж останніх чотирьох років, погоджуються у Блоці Кличка. «Комусь у кабінетах КМДА, очевидно, було вигідно «загубити» таку кількість важливої документації, адже це призведе до хаосу в приватизаційній сфері», — висловив припущення «кличківець» Валерій Карпунцов. Депутат також зауважив, що кожна справа про приватизацію — це документ, що містить декілька сотень сторінок, відтак перевозити таку кількість паперу у легковій машині фізично неможливо.
Про крадіжку автівки — «Фольсваген–Туарег» вартістю близько 80 тисяч доларів США — депутатУ столичної міськради від «Блоку Черновецького», першого заступника голови постійної комісії з питань власності й голови комісії з приватизації Петра Іванова стало відомо лише наприкінці березня. Широкого розголосу даний факт набув тільки тоді, коли з’ясувалося, що разом із автівкою зловмисники нібито викрали приватизаційну документацію Київради за чотири роки.
Доки міліція Шевченківського району Києва розшукує викрадену автівку, прокуратура вже порушила кримінальну справу за фактом службової недбалості чиновників Головного управління комунальної власності КМДА. Проте Петро Іванов не боїться покарання, адже, за його ж словами, він не має статусу держслужбовця, а отже... не несе жодної відповідальності за зникнення документів суворої звітності.