Спатимемо на годину менше: у ніч на 28 березня країна переходить на літній час, а це означає, що стрілки годинника потрібно перевести на одну годину вперед. Водночас, як в один голос заявляють науковці, такі часові зміни лише шкодять. У цей час можливі порушення сну, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб. У перші п’ять діб після переведення стрілок годинника на 11 відсотків збільшується кількість викликів «швидкої» до хворих на серцевосудинні захворювання.
Як розповіла «УМ» психолог Ольга Мінчик, найбільш вразливими до сезонного переведення стрілок годинника є люди зі слабким імунітетом, нервовою системою та схильні до хвороб. «Коли переходимо на зимовий час і день стає коротшим, людина отримує менше світла й порушується гормональний баланс, — каже наша співрозмовниця. — У випадку переходу на літній час світловий день більшає, але знову ж таки у весняний період люди страждають на авітаміноз». Ольга Сергіївна переконана: відновитися після переходу на літній час людям вдасться у кращому випадку через місяць.
До слова, вперше перехід на «літній» час було проведено у Великій Британії 1908 року. СРСР вперше перевів стрілки годинника на «літо» у 1917 році, а остаточно перехід на літній час утвердився на теренах колишнього Радянського Союзу лише з 1981 року. Літнім часом нині користуються понад 110 держав. Зокрема, стрілки годинника двічі на рік переводять в Україні, Росії, країнах Європи, більшості штатів Америки і Канади тощо. Водночас від такої практики відмовилися Китай, Японія, Індія та Грузія.
А ТИМ ЧАСОМ...
«Укрзалізниця»: все буде за графіком!
У ніч із 27 на 28 березня пасажирські і приміські потяги, які перебуватимуть у цей час у дорозі, рухатимуться зі збереженням усіх зупинок, вживаючи заходів для скорочення запізнень. Як повідомили у пресслужбі «Укрзалізниці», починаючи з 4ї ранку 28 березня пасажирські, приміські і вантажні потяги вирушатимуть за чинним графіком руху відповідно до літнього часу. У потягах і на вокзалах забезпечать своєчасне інформування пасажирів про зміни розкладу руху поїздів на період переведення годинникової стрілки.