Нещастя трапилося в понеділок, 22 березня, в селищі Хотянівка Вишгородського району, що на Київщині. Після закінчення уроків дітлахи, чекаючи на прибуття «маршрутки», вирішили нарвати верби. Для цього потрібно було перейти на протилежний берег Десни. Дорослі, які відпочивали на березі, двічі намагалися повернути школярів на берег. Але як тільки на березі стало безлюдно, четверо шибеників опинилися на середині річки. «Сильна течія утворила там пустоти і промоїни. Троє дівчаток та хлопчик провалились під кригу майже одночасно, — розповіла «УМ» помічник начальника головного управління МНС у Київській області з питань взаємодії зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Вікторія Рубан. — Троє з них — 1997, 1998, 1999 років народження — потонули».
Найменшу, одинадцятирічну Катрусю, яка до останнього відчайдушно борсалась у крижаній воді, встигли врятувати місцеві жителі. Її з переохолодженням госпіталізували у Вишгородську центральну районну лікарню. Тіла трьох загиблих школярів шукають і досі. «Дуже ускладнює пошукові роботи сильна течія, тіла дітей могло віднести водою на велику відстань, — каже Вікторія Рубан. — Шукаємо їх униз по течії в руслі Дніпра».
Тим часом рятувальники звертаються до громадян із наполегливим проханням не виходити на кригу. Особливо, коли на річках, озерах і ставках через відлигу вона стала тонка та крихка. Якщо ж доведеться рятувати людину, яка провалилася під лід, не можна рухатися до неї у повний зріст — існує небезпека самому потрапити в біду. До потерпілого потрібно наближатися лежачи, розкинувши руки і ноги. З собою захопити підручні дошки, драбину чи жердини, за які зможе зачепитись потопаючий. Якщо для надання допомоги немає ані часу, ані засобів, тоді дві–три людини лягають на лід ланцюжком, наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги, а перший із них подає потерпілому ремінь або одяг. До слова, лише в столиці з початку року підрозділи МНС врятували із крижаної води 15 людей, одна людина від переохолодження померла.