Якість водопровідної води в Києві ніколи не витримувала критики — тепер же вона взагалі може впасти нижче «плінтуса». Масовий мор річкової риби, яка почала гнисти й отруювати воду, спричинив критичну ситуацію з водопостачанням. «На превеликий жаль, на Дніпровській та Деснянській водоочисних станціях проектом не передбачена стадія дезодорації води (нейтралізація невластивих запахів). Єдиний спосіб запобігти подальшому погіршенню якості питної води — застосовувати спеціальні коагулянти, флокулянти та сорбенти», — пояснюють у прес–службі «Київводоканалу». А грошей на все це добро просто немає.
Ситуацію б врятувала сума в розмірі 13 мільйонів гривень, але місто не поспішає чистити воду для киян. Тож надалі, не виключають фахівці, вона може тхнути рибою. Більше того — до «рибного коктейлю» може додатися й більш серйозний «компонент»: «Незабаром з’явиться загроза десорбції заліза, марганцю з донних відкладів та притягування придонних пластів води, які насичені біогенними сполуками, продуктами мінералізації органічних речовин. При цьому слід враховувати, що на дні Київського водосховища акумульовано значну кількість радіоактивних забруднень, спричинених Чорнобильською катастрофою, які за умов довготривалого льодоставу і зниження вмісту розчиненого кисню у воді можуть мігрувати у водне середовище».
Фахівці констатують: у воді вже зафіксовано підвищення вмісту важких металів — заліза та марганцю, вилучення яких із води потребує застосування спеціальних технологій. Але про які технології говорити, як тут активоване вугілля немає за що купити. Аби хоч якось економити на очищенні, «Київводоканал» збирається подавати холодну воду киянам за графіком — зранку й увечері.
Тим часом у Київській адміністрації реагують на «водну» проблему спокійно й грошей не обіцяють. Начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Віталій Пшеничний, якого цитує прес–служба КМДА, заявляє, що якість питної води у столиці відповідає усім державним санітарним вимогам. «Ми постійно слідкуємо за показниками якості питної води у місті Києві, — божиться Віталій Пшеничний. — Аби підтримувати якість води на належному рівні, у вівторок увечері оперативно було запущено в роботу плавучу насосну станцію «Роса–300», яка перекачує воду з Десни до Дніпровської водозабірної станції. Таким чином, ми беремо 80% води з Десни, де вона чистіша, і лише 20% — з Дніпра. Після чого воду доводять до норм відповідних Держстандартів і подають киянам».