27 березня о 20.30 у 110 країнах та 1883 містах світу на одну годину згасне світло. Щоправда, не всюди, а лише у квартирах та офісах тих, хто небайдужий до екологічної ситуації на планеті. Так пройде акція «Година Землі», під час якої люди, яких турбує проблема глобального потепління, виражатимуть свій протест, а заразом зекономлять мільйони кіловат електроенергії.
Як розповів координатор акції в Україні Андрій Білокінь, цього року кампанія проходить у світі вчетверте, а в Україні — вдруге. «Офіційно до нас долучилися 16 міст та містечок, які зголосилися на годину вимкнути освітлення об’єктів загального користування, — каже Андрій. — Крім того, майже в кожному містечку були ті, хто вимикав власні електролампи і, таким чином, підтримував акцію. У Києві наразі ведемо переговори з «Київміськсвітлом», щоб на годину відімкнути освітлення об’єктів, які є символами столиці — Печерської лаври, Музею Великої Вітчизняної війни тощо. Також в одному з парків столиці проведемо кінопоказ, причому електроенергію для нього вироблятимуть велогенератори. Покрутити педалі зможе кожен охочий».
Якщо ж ви не зможете потрапити на кінопоказ, активісти радять вимкнути непотрібне освітлення і провести час із близькими при свічках. Головна мета акції — дати зрозуміти політикам, що простим людям не байдужі проблеми глобального потепління та енергозбереження, розповісти про те, що економити електроенергію значно вигідніше, ніж будувати нові електростанції.
«Годину Землі» підтримали й вітчизняні зірки. «Це гарна нагода подумати і про інші проблеми навколишнього середовища, — каже солістка гурту «Крихітка» Каша Сальцова. — Так, наприклад, використання одноразового пластикового пакування в нашій країні просто неймовірно масове, тоді як решта світу поступово відмовляється від пакетиків». На думку дизайнера Лілії Пустовіт, піклуватися про екологію нині стає насправді модно: «Для мене дуже важливо, чи є в нашій країні інші відповідальні громадяни. Більш «просунута» частина населення має нести відповідальність і поширювати таке відповідальне ставлення до навколишнього середовища».