Зі своїм першим візитом новопризначений «футбольний» віце–прем’єр Борис Колесников вирушив до Львова, прихопивши мало не півкабміну — спортивного міністра Равіля Сафіулліна, «транспортника» Костянтина Єфименка, міністрів економіки та фінансів Василя Цушка і Федора Ярошенка й навіть очільника Міністерства регіонального розвитку Володимира Яцубу. Крім міністрів–новачків, до Львова прибув і успадкований «старий» український директор Євро–2012 Маркіян Лубківський.
Задрипана «небесна брама» міста Лева головного ревізора не розчарувала. «Ситуація з аеропортом задовільна і зрозуміла, — зазначив Колесников, — зрозуміло й у які терміни він буде готовий: з фінансуванням жодної проблеми ми не бачимо, як і в проектно–кошторисній документації. Залишається лише стадіон, який і викликає тривогу».
Попри чіткість і діловитість у добре сформульованих месиджах для журналістів, мовне питання таки постало — Борис Колесников говорив переважно російською. Щоправда, пояснив: проти української нічого не має, просто останніх двадцять років, ще зі школи, нею не послуговувався.
Про те, яка мова для них рідна, а для Конституції — державна, часом забували й самі львівські євро–чиновники. Чи то зачаровані, чи то налякані приїздом високого донецького гостя, вони час від часу збивалися на російську. Тож візит на «заморожений» і припорошений снігом львівський довгобуд сторіччя від початку був напружений. Перші особи області — «губернатор» Микола Кміть та мер Львова Андрій Садовий — почувалися, ніби у гостях. З представників львівських «еліт» виглядав задоволеним хіба місцевий олігарх Петро Димінський — власник ФК «Карпати». Основна публічна головомийка припала на долю представників будівельної фірми, в яких віце–прем’єр напряму спитав про часовий зрив графіку. Спроби будівельників викручуватися у невизначеному стилі Борис Колесников уточнив значно «конкретнішим» тоном. Тож під тиском будівельники зізналися у двомісячному відставанні, хоча до того говорили лише про два тижні простою. «60 днів — серйозне відставання, — грізно зауважив віце–прем’єр. — Виходить, що замість липня 2011 року ми зіграємо перший матч у вересні».
Наразі проводять лише бетонні роботи, а справжні труднощі, за його словами, ще й не почалися. Відтак урядовець дав два тижні на виправлення ситуації. «Стадіон буде зведено! З цими підрядниками чи іншими — не важливо». Тож на об’єкті зараз працюватимуть щонайменше 1000 працівників — по 500 людей на зміну. І хоча обличчя будівельників виглядали доволі пісними, уголос вони не пручалися. Стан будівництва щодватижні перевірятиме німець, який курирував зведення «Альянс–Арени» у Мюнхені. Попри критику футбольної епопеї, Борис Колесников поставив владі «п’ятірку» з мінусом, хоча й додав ложку дьогтю: «Це аванс. А скільки його було — розкажу наступного разу. Я не розділяю міську й обласну владу, бо всі працювали однаково зле».
Наступний візит Бориса Колесникова до Львова відбудеться 30 березня.