Цілющі властивості меду тепер можуть стати більш доступними для виробників ліків. Найпопулярніший бджолиний продукт буде... у порошку. А все завдяки методу, який розробив завідувач кафедри аптечної технології ліків Харківського національного фармацевтичного університету Олександр Тихонов. Власне, перевести мед у сипучу форму намагалися й раніше, але оскільки після видалення води він одразу збивається в кристали, пошук потрібної технології затягнувся.
Пан Олександр свою «формулу» шукав більше п’ятнадцяти років. Експерименти завершилися успіхом: виготовлений за його технологією медовий порошок не втрачає своїх корисних властивостей. Варто ввести його до складу ліків, і вони одразу набувають протизапальної, противірусної та антимікробної дії, а також покращують роботу імунної системи. Унікальність харківського «ноухау» полягає і в тому, що медовий порошок у разі налагодження його промислового випуску має всі шанси стати єдиною вітчизняною субстанцією, на основі якої вироблятимуть ліки. Зараз усі фармацевтичні «основи» імпортують ізза кордону, і коштують вони дуже дорого.
За словами Олександра Тихонова, за допомогою медового порошку можна створювати препарати різної форми — пігулки, краплі, свічі, мазі, масла. Особливо цінуватимуться розчини для крапельниць, які наразі замінює в основному глюкоза, тобто звичайнісінький цукор. Мазі на основі медового порошку прекрасно заживляють рани, адже він є провідником дійових речовин через шкіру. Медовий порошок також можна класти в чай замість цукру і створювати з нього продукти для космічних екіпажів.
Але в цій солодкій діжці меду є й гірка ложка дьогтю. Незважаючи на те, що іноземні фірми вже наввипередки пропонують винахіднику продати їм свою технологію, в Україні нею поки що ніхто не зацікавився. У всіх державних інстанціях, куди звертався вчений із пропозицією налагодити виробництво сипучого продукту, йому відповіли відмовою. Мовляв, у держави немає коштів. Хоча насправді, вважає науковець, було б доречно створити окреме державне підприємство, щоб виготовляти не лише порошковий мед, а й готові ліки на його основі. Властивості меду Тихонов вивчає вже більше сорока років, тому готовий із цифрами у руках довести перспективність такого напряму. Адже вітчизняні фармпрепарати, створені на основі бджолиних продуктів, мають усі шанси створити альтернативу дорогим імпортним лікам.