У Національному банку України побоюються, що «велика» вода, яку цьогоріч пророкують країні метеорологи, завдасть неабиякої шкоди банкам і їхнім підземним сховищам, де зберігають готівкові кошти. Особливе занепокоєння викликає територія Дніпровського басейну, а отже, й окремі райони столиці, в яких зосереджено чимало фінустанов. Рівень води у Дніпрі може перевищити критичну точку на два з половиною метри. Оскільки у більшості банків місця таємного зберігання облаштовані під землею, існує велика ймовірність того, що вода потрапить у сховища та пошкодить готівку й інші цінності.
Днями Головне управління Нацбанку в Києві та Київській області своєю телеграмою попередило столичні фінустанови про можливе підтоплення банківських сховищ у разі весняного паводку, насамперед ті з них, що розташовані в «зоні ризику» (у низинах по обидва береги Дніпра). Особливе занепокоєння у керівництва НБУ викликає Подільський район Києва, де, у разі, якщо прогнози таки справдяться, може скластися найкритичніша ситуація. Банкам рекомендували звертатися до районних органів влади та до відповідних державних установ за оперативною інформацією щодо метеорологічної ситуації і ризику підтоплення вулиць міста, що має допомогти ефективніше підготуватися до можливих негараздів.
Крім того, НБУ планує вивозити зі сховищ надлишки готівки і вимагає якомога ретельніше визначати потребу в її отриманні. У Нацбанку вважають, що такі заходи жодним чином не вплинуть на роботу підрозділів банківських установ. «Підготовчий етап не позначиться на якості обслуговування клієнтів. Проблеми можуть виникнути тільки тоді, коли вулиці дійсно заллє водою. Втім у таких екстремальних умовах не зможуть працювати не лише банки, а й інші установи. Та й людям буде непереливки...» — зазначили в коментарі «УМ» у Нацбанку.