Подільський районний суд Києва завершив розгляд справи обвинувачуваного в організації афери «Еліта–Центру» Андрія Терентьєва та засудив його до 5 років позбавлення волі, а також зобов’язав відшкодувати кошти потерпілим: від 100 до 300 тисяч гривень на кожного вкладника, шестизначну суму індексу інфляції і по 40—50 тисяч морального збитку. Засудженому залишилося відбувати покарання лише рік, адже термін ув’язнення зараховано йому від моменту затримання у лютому 2006 року. Адвокат Терентьєва Ганна Мулюн запевняє, що у того відсутні будь–які кошти чи матеріальні цінності для виплати вкладникам «Еліта–Центру». «Йому належить чверть чотирикімнатної квартири у Києві і старовинний (1985 року виробництва) автомобіль. І все, більше нічого. Які ж це цінності?» — каже захисниця.
Андрій Терентьєв, який був начальником відділу продажів низки фірм, що входили у склад «Еліта–Центру», й особисто підписував більшість інвестиційних угод, став другим (рік тому суд визнав винним в організації афери засновника «Еліта–Центру» Ігоря Циганка) засудженим у цій гучній справі. На його рахунку, як мінімум, 512 ошуканих інвесторів. Утім самі постраждалі відводять йому лише роль виконавця. «Він діяв так, як йому казали. З іншого боку, «Еліта–Центр» щоквартально звітував перед контролюючими органами Київміськдержадміністрації. Нам не зрозуміло, як могли чиновники допустити злочин у себе під носом, якщо вони самі не брали у цьому участі? Саме їх треба судити», — обурювалися вкладники після оголошення вироку суду. Проте суддя Василь Бородій усі позови до Київської міської державної адміністрації залишив без розгляду.
«Найдивнішим у зазначеному рішенні є те, що суд по суті констатував відсутність у справі злочинного угруповання, хоча адвокати ошуканих вкладників неодноразово вимагали об’єднати окремі судові провадження (по Терентьєву і Волконському) в одне і провести додаткове досудове розслідування. Нам відмовили, як відмовили і в розгляді цивільних позовів до КМДА. Складається враження, що Волконського взагалі «виводять з–під удару», а столична влада не збирається відповідати за свої (свідомі чи несвідомі) помилки», — сказав у коментарі «УМ» представник постраждалої сторони Юрій Федоренко.
Представники ошуканих вкладників планують оскаржити рішення суду, аби притягти до відповідальності всіх причетних до організації афери «Еліта–Центру». Адвокат Терентьєва Ганна Мулюн також оскаржуватиме дане рішення суду, але за умови, якщо його оскаржуватиме прокуратура.