Ще не встигла столиця Галичини вповні насолодитись обіцяною цілодобовою водою, як уже городянам доводиться розплачуватись за чужий піар. Учора Львівському водоканалу почали «відрубати» електрику за величезні борги, повідомила прес–секретар комунального підприємства «Львівводоканал» Уляна Горбата: «На даний час енергетики вже відключили від електропостачання адміністративний корпус, зокрема абонентський відділ, який здійснює прийом населення». Далі, додала вона, енергетики поїхали на насосні станції «Сихів», «Карачинів» і «Довга», які постачають воду в Сихівський та Личаківський райони Львова.
Нагадаємо, під час виборчої кампанії Юля Тимошенко пообіцяла, що до кінця 2009 року львів’яни матимуть цілодобово гарячу воду. І хоча під час виборів «щирі обіцянки» про воду лунали регулярно, вони виявились, м’яко кажучи, мокрим піаром. Міський голова Львова Андрій Садовий намагався всіляко підігравати Юлії Тимошенко, але й він не приховував того, що проект «вода до кінця 2009 року» буде реалізовано лише у 2010 році. Цілодобова вода «пожирає» значно більше електрики. Струм іде на насосні станції, які переходять на потужніший режим роботи. Відтак за це треба доплатити «зайвий» мільйон гривень. Плюс поточні борги городян. І хоча до кінця лютого залишається кілька днів, водоканал уже не може виборсатися з водяної ями поточного місяця. За січень, після сплати 7 мільйонів гривень, особливих претензій до водоканалу не було, а от із платежами у лютому ситуація кепська.
За словами Уляни Горбатої, загроза втратити всі переваги цілодобового водопостачання реальна: «Якщо населення не розрахується з «Львівводоканалом», ми не розрахуємося з енергетиками. Вони припинять подачу електроенергії на насосні станції, і вода не надходитиме до міста». За її словами, всі гроші, що надходять «водяній конторі», одразу перераховують «Львівобленерго». З нарахованих 8 млн. грн. за електроенергію сплачено більше 2 млн. грн., тож борг «водяників» перед «електриками» сягає приблизно 6 мільйонів.
Рацію ніби мають і одні, і другі. «Львівобленерго» бажає, аби «Львівводоканал» платив подекадно, натомість останні можуть розраховуватися лише після отримання проплати за послуги від мешканців. Інші гроші надходять від держави за «субсидії», а це відбувається наприкінці кожного місяця. За словами директора «Львівводоканалу» Мирослава Заплатинського, у місті поширюється думка, що «запровадження цілодобового водопостачання було разовою акцією, запущеною під президентські вибори». Наразі місто сподівається, що комунальники таки досягнуть розумного компромісу. А вода у кранах принаймні учора ще була.