Телесюжет на одному з центральних каналів, де йшлося про долю покинутого у Сіверськодонецьку звіринця «Мауглі», навряд чи міг когось залишити байдужим. Три десятки тварин і півсотні птахів усю зиму прожили у непристосованих для тривалого утримання клітках, без їжі і води. Якби не щиросердні городяни, які час від часу підгодовували знесилених бранців, ті навряд чи дочекалися б весни. Почувши цю новину, співробітники Харківського зоопарку вирішили прихистити бідолашних тварин у своїх вольєрах. Але власники звіринця погодилися передати їм лише восьмирічного лева Сімбу, який уже потребував екстреної ветеринарної допомоги. Аби ледве живий цар звірів пережив дорогу (а у фахівців було серйозне побоювання, що на переїзд йому не вистачить сили), адміністрація Південної залізниці надала спеціальний фургон із підігрівом. Слідом направили і газель із медикаментами та кормом.
Побачене у Сіверськодонецьку харків’яни назвали жахом. Те, що тварини й досі живі, — справжнє диво. Скажімо, Сімбу утримували в клітці розміром два на два метри. У нього відморожена шкіра на задніх лапах і стегнах, зламаний і відморожений хвіст, велика пупкова грижа, шерсть кишить паразитами, все тіло вкрите ранами. Він голодний і, як висловився завідуючий відділом хижаків Харківського зоопарку Віктор Шевель, «забитий і пригнічений». Наразі, за словами фахівців, життю бідолашного лева вже нічого не загрожує. Але йому доведеться перенести тривале лікування і кілька складних операцій. Коли Сімба одужає, його з тепличних умов випустять до літнього вольєра.
Забрати до Харкова інших звірів поки не вдається. «Їхні господарі вважають, що вони праві, що все добре, — прокоментував ситуацію пресі директор Харківського зоопарку Олексій Григорьєв. — Добровільно вони нічого віддавати не збираються. Водночас кожен день перебування тварин на холоді — для них зайві муки і страждання». За його словами, рятувати бранців Сіверськодонецька найвірогідніше доведеться через суд. І оскільки вітчизняним законодавством пересувні звіринці заборонені так само, як і жорстоке поводження з тваринами, справу захисники братів наших менших, найвірогідніше, виграють. Як повідомила начальник міського управління культури Світлана Бабицька, Харків готовий прийняти всіх мешканців «Мауглі». Для цього в місцевому зоопарку вже облаштовують вольєри, а міськвиконком планує включити додаткові витрати до бюджету. На лікування і утримання Сімби кошти візьмуть у спецфонді зоопарку.