Учора Печерський районний суд столиці нагадував концертну залу перед виступом відомого артиста. От тільки замість співака на сцену запросили «зіркового» афериста, а вартість квитків для вимушених спостерігати це дійство глядачів сягала сотень і сотень тисяч гривень. Так розпочався судовий процес над, як стверджує слідство, головним організатором афери компанії «Еліта–Центр» Олександром Шаховим. Після багаторічної розлуки обмануті вкладники нарешті зустрілися зі своїм кривдником.
Перед приміщенням суду на вулиці Хрещатик, 42 а із самого ранку 11 лютого зібралося кілька сотень людей, які з нетерпінням чекали прибуття «автозаку» із, без перебільшення, «дуже важливою персоною» всередині. Засідання суду в кримінальній справі організатора гучної будівельної афери призначили на 12.00. Десь за годину до початку розгляду справи міліційний спецтранспорт нарешті заїхав на подвір’я перед приміщенням суду, що викликало у присутніх неабиякий ажіотаж. Міліціянти негайно утворили «коридор» у натовпі і швиденько провели Шахова до будинку суду. Гучних прокльонів, обурення чи спроб тут же «покарати» підсудного не було — люди досить спокійно відреагували на його появу, хоча раніше й заявляли про намір, за першої–ліпшої нагоди, якщо не влаштувати Шахову самосуд, то хоча б трохи «поскубти». «Розумієте більшість із них (вкладників «Еліти–Центру». — Авт.) Шахова навіть ніколи не бачили і тим більше не знайомі з ним — більшість угод з інвесторами укладали його компаньони, а частина людей, напевно, просто не встигла оговтатись, як його завели всередину. І взагалі, що у ньому особливого — шахрай як шахрай», — висловив свою думку «УМ» Юрій Федоренко, голова «Центру правозахисту», що відстоює інтереси вкладників.
Напередодні представники постраждалих у суді звернулися до головуючого у процесі з вимогою про виділення більшого приміщення, яке б умістило всіх охочих (насамперед обманутих вкладників) бути присутніми при розгляді цієї резонансної справи. Однак задовольнити клопотання, як виявилось, неможливо: Печерський суд «прописався» у старій дореволюційній будівлі, де просто немає приміщень відповідного розміру. Крім того, суд заборонив ведення під час засідань відео– та фотозйомки. Тож до зали судових засідань потрапили лише найактивніші з учасників процесу. А там їх уже чекав (на лавці за ґратами) сам Шахов. Поводився підсудний досить спокійно і відповідав винятково на запитання суду (прізвище, ім’я, дата народження тощо) — гірких сліз і щирого каяття ніхто в його очах так і не побачив.
Зрештою, суд без поспіху приступив до розгляду справи. До речі, відтепер судові засідання у кримінальній справі Олександра Шахова будуть відбуватися систематично, двічі на тиждень: щовівторка і щочетверга.