Холодна і сніжна зима додала тривожних очікувань мешканцям Прикарпаття, особливо тих населених пунктів, котрі найбільше постраждали від позаторішньої руйнівної стихії. Упродовж півтора року, що минули відтоді, за рахунок держбюджету вдалося відбудувати близько половини протипаводкових об’єктів. «Там, де ми повністю відновили гідротехнічні споруди та мостові переходи, я гарантую, що вони стоятимуть сто років і втримають будь–які повені, — запевнив «губернатор» Івано–Франківщини Микола Палійчук. — На жаль, є об’єкти, будівництво яких зупинено через брак коштів, зокрема такі стратегічні, як мости в Драгомирчанах і Микуличині, у Верховинському, Косівському та Рожнятівському районах».
Фахівці попереджають про реальну загрозу знищення недобудованих гідрооб’єктів уже при першій сильній повені. Аби попередити нові масштабні руйнації, за словами пана Палійчука, області треба щонайменше півмільярда гривень: 100 мільйонів — щоб розрахуватися за вже виконані роботи та ще 400 мільйонів — для завершення будівництва.
Тим часом київські рятувальники готові до природних несподіванок, але впевнені, що до повені у столиці справа не дійде. «Ми цілком готові до повені, діє п’ять пожежно–насосних станцій, є плавзасоби, навіть пожежний корабель, — розповів у коментарі «УМ» головний інспектор МНС Києва Олександр Хорунжий. — Думаю, до повені не дійде: рівень води у Дніпрі контролюється на київській греблі. Якщо він перевищуватиме норму, — вживатимемо певні заходи. Можливі невеликі весняні підтоплення окремих садово–дачних територій на Осокорках, Позняках, у межах неодамбованих частин садово–дачної забудови Воскресенських і Русанівських садів, індивідуальної забудови в селі Бортничі і в Києві на вулиці Корчеватська Набережна». Еменесники столиці вже зараз готуються до весняної повені. За словами начальника управління цивільного захисту МНС Києва Геннадія Писаренка, на сьогодні відпрацьовані плани взаємодії в разі повені та направлені листи до відповідних служб міста, зокрема до «Київводоканалу», «Київавтодору», державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях», комунального підприємства «Плесо».
Тим часом у Криму рятувальники попереджають про підвищення рівня води у річках на 0,3—0,8 метра. Як повідомили в прес–службі Головуправління МНС Криму, вчора на території півострова вже оголосили штормове попередження: випало багато мокрого снігу з дощем.