На Закарпатті презентували перший том документальної книги «Карпатська Україна. Документи і матеріали. Хроніка подій. Персоналії». Через публікацію невідомих раніше документів з архівів СБУ представлений процес утворення Карпатської України, її розбудови та падіння під впливом Угорщини й Польщі. Також книга охоплює період окупації Закарпаття гортіївською Угорщиною за згоди гітлерівської Німеччини у 1939—1944 роках та входження краю до складу СРСР у 1944—1946 роках.
Як повідомили «УМ» у прес–центрі СБУ, видання унікальне тим, що в ньому подано найповніше на сьогодні зібрання архівних документів і матеріалів із фондів Галузевого державного архіву СБУ, архіву УСБУ в Закарпатській області, архіву ОУН у Києві, Центру досліджень визвольного руху у Львові та окремих московських архівів. У 700–сторінковому томі — понад 400 документів: протоколи допитів січовиків, діячів Карпатської України, листування міністрів карпатоукраїнського уряду, документи, що засвідчують політичні репресії в Україні.
Наступний, другий, том буде детальнішим, обіцяють науковці. «У ньому ми хочемо викласти в хронологічному порядку всі події навколо Карпатської України, розписати кожен день. Крім того, до другого тому ввійдуть документальні дані про ще понад сотню діячів Карпатської України», — розповів Олександр Пагіря, один з упорядників збірки й співробітник ГДА СБУ. Серед співавторів видання — також керівник науково–редакційного відділу обласної книги «Реабілітовані історією» Олексій Корсун та нині вже покійний доктор історичних наук, професор Омелян Довганич.