Президент УЄФА Мішель Платіні, який мав провести особисту інспекцію українських об’єктів у рамках підготовки до чемпіонату Європи з футболу Євро–2012, в Україну не прилетів. Як повідомили «УМ» в Інформаційному центрі «Україна–2012», візит відбудеться навесні, а конкретну дату повідомлять додатково. За словами директора турніру Євро–2012 в Україні Маркіяна Лубківського, приїзд головного «уєфолога» відклали у зв’язку з нестабільними погодними умовами та поганим метеопрогнозом над Східною Європою. Водночас те, що Платіні погодився перенести інспекційний вояж на українські об’єкти, можна сприйняти як позитивний сигнал — себто в Україні процес іде хоч і повільно, але достатньо переконливо. Адже в разі «напрягу» Платіні міг дістатися нашої держави і «службовим» мерседесом.
Плітки про передачу футбольної естафети Дніпропетровську в столиці Галичини сприймають скептично. «Львів прийматиме Євро–2012», — заявив на брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий. Якщо вірити мерові, сьогодні немає відставання від графіка: «Були певні зауваження щодо фінансування, але, думаю, вони більше стосуються стадіону «Олімпійський». Там один бюджет — державний. У нас на сьогодні є фінансування і з міського бюджету, і з державного».
На початку тижня до Львова прибув віце–прем’єр Іван Васюник, аби провести чергову «польову нараду» на засипаному снігом стадіоні. Поспілкувавшись із міським головою у «тимчасовому штабі», віце–прем’єр повідомив: проблем із львівським стадіоном таки нема. І якщо колись головна затримка була в грошах, то зараз розв’язано і цю проблему. З 50 мільйонів гривень, торік виділених з держбюджету, більшість ще не використано. А найближчим часом надійдуть і виділені додатково 50 «лимонів». Пан Васюник нагадав, що, крім бюджетних коштів, на рахунках Львівської міськради є і 100 мільйонів гривень, залучених від розміщення цільових облігацій.
І хоча засніжена будівля стадіону нині нагадує Сталінград після бомбардувань у 1943–му, будівельники налаштовані «по–літньому» оптимістично. Довгобуд планують почати накривати дахом вже влітку. До серпня мають завершити і каркас першого ярусу стадіону. Щоправда, сам проект доводитимуть до пуття стадіону «на коліні» — паралельно з будівництвом. Проектанти працюють над робочими кресленнями другого ярусу, а повністю проект буде готовий наприкінці цього року. Нагадаємо, сам стадіон мають здати «під ключ» до липня 2011–го.
Натомість основний головний біль європейських футболістів — львівський аеропорт — нарешті отримав необхідні дозволи від Мінтрансу, які дають можливість ремонтувати його без закриття. Вдалося подолати черговий камінь спотикання — перекриття злітної смуги на час реконструкції. Як повідомили «УМ» у львівській обласній адміністрації, аеропорт працюватиме у звичайному режимі, і тільки з вересня введуть обмеження на прийом окремих типів літаків.