У 2009 році кількість автокрадіжок в Україні зменшилася, рапортують співробітники вітчизняного Департаменту ДАІ. Воно й не дивно. Враховуючи завантаженість вітчизняних шляхів, особливо у великих містах, а також їх непрохідність у зимовий період, навряд чи серед автокрадіїв знайдеться багато охочих втікати від переслідування у суцільних заторах із максимальною швидкістю руху, скажімо, 30–40 кілометрів на годину, або «фінішувати» глибоко у заметі. Відтак статистика викрадень авто стрімко знижується, майже незмінними лишаються лише уподобання крадіїв.
Отже, згідно зі звітами правоохоронців, минулого року лише у столиці нашої держави було викрадено на тисячу автомобілів менше, ніж у 2008 році: 3845 та 5009 відповідно. Водночас 2009–й рік ознаменувався подією без перебільшення історичного значення: в Україні відбулося перше в історії викрадення престижного автомобіля марки «Феррарі». А вже за кілька місяців за італійським спорт–каром у небуття пішов не менш престижний «Бентлі». Знову ж таки, обидва викрадення сталися у столиці нашої незаможної держави.
Проте лідером такого собі хіт–параду автокрадіжок стали «старі–добрі знайомі» вітчизняних автомобілістів — «ВАЗи». Їх у минулому році було викрадено 1 тисячу 605 одиниць. Правоохоронці кажуть, що такі автівки легше «губляться» на автошляхах серед собі подібних. Та й реалізувати вкрадене майно злочинцям набагато простіше, особливо по запчастинах. Не надто відстали від «Жигулів» корейські іммігранти «ДЕУ» — 1 тисяча 304 автівки. Третім «призером», зі значним відривом, виявилася «Шкода» — чеських авто викрали 193. Далі місця у списку розподілилися так: «Тойота» (181 авто), «Мерседес» (173), «Лексус» (157), «Фольксваген» (148), «Шевролле» (144), «Міцубісі» (134), ГАЗ «Волга» (128).
За минулий рік значно втратили позиції «БМВ» і «Порше», а от власникам «Тойот» (особливо «Ленд–Крузерів»), «Лексусів» і «Мерсів» варто краще потурбуватися про безпеку своїх автівок — попит на ці марки залишається незмінно високим. Найчастіше автокрадії «працюють» вночі — принаймні в цей час доби стається вдвічі більше викрадень, аніж удень, — а також у вихідні й святкові дні.