Суд Демократичної Республіки Конго повністю виправдав екіпаж судна «Айленд оф Лак»: сімох українців та одного росіянина. Конголезький прокурор вимагав для моряків смертної кари й штрафу в мільйон доларів за те, що вони нібито викинули за борт сімох місцевих нелегалів, з яких четверо загинули. Нелегали пробралися на борт, коли «Айленд оф Лак» стояв у конголезькому порту Матаді у жовтні цього року. Судно негайно арештували, а членів екіпажу почали викликати на допити й ув’язнювати.
Суддя Рене Нсібу постановив, що моряки не мали злого умислу, й не викидали нелегалів, а навпаки, кидали їм за борт пластикові фляги і рятувальні круги. Учора українці з «Айленд оф Лак» щасливо прибули до аеропорту «Бориспіль», де їх зустрів заступник міністра закордонних справ Олександр Горін.
Справу «Айленд оф Лак» називали однією з найважчих, адже натовп конголезців вимагав самосуду над українцями й росіянином, місцева поліція фальсифікувала «докази» у справі, а преса одностороньо цькувала моряків із судна. За неофіційною інформацією морського експерта Михайла Войтенка, справжньою причиною арешту судна було те, що судновласник не «поділився» вантажем із портовими властями. Кількість «жертв» постійно змінювалася, у справі фігурував труп аборигена, який притягнули катером на буксирі й одразу закопали, без огляду й розтину.
Для того щоб «усправедливити» конголезьке правосуддя, міністр закордонних справ Петро Порошенко провів чотири раунди переговорів зі своїм колегою з ДРК. «Навіть якби прокурор вимагав не смертної кари, а ув’язнення, покарання все одно було б смертельним — не вийшли б наші з конголезької тюрми живими, — вважає пан Войтенко. — Їх убили б там охоронці, в’язні чи ті й інші разом — змовившись».
Тим часом вирушили на батьківщину моряки із судна «Сі Стар». Нагадаємо, 26 січня цього року шестеро з тринадцяти українських членів екіпажу цього судна оголосили страйк у далекосхідному російському порту Находка, вимагаючи від судновласника виплати заборгованості із зарплатні. Судновласник, одеська компанія «Трансфорвард», пішов назустріч, виплативши тримісячний борг, який становить 70 тисяч доларів. Також моряки, які погрожували продати судно, щоб отримати свою зарплату, добилися відправки додому за рахунок судновласника. До Находки вирушив змінний екіпаж «Сі Стар».