Класика української традиційної кухні — запечене порося. Раніше такий кулінарний витвір поставав на столах заможних співвітчизників найчастіше після Великодня: і піст закінчувався, і в господарстві активно з’являлося потомство домашніх свиней. Сьогодні тушку для запікання можна купити у супермаркетах.
Щоби страва вдалася, треба взяти дуже молоде порося вагою до чотирьох кг. Ретельно вимиту тушку впродовж кількох годин вимочують, два–три рази змінюючи холодну воду з невеликою кількістю оцту. За годину до запікання натирають сіллю зверху та зсередини. Тим часом готують начинку. Її можна зробити з поросячої печінки, яку перед тим хвилин 20 вимочують у молоці, і підсмажити шматочками разом із двома цибулинами. Знявши з пательні, печінку дрібно січуть, з’єднують із намоченою у молоці булкою (200—300 г), чотирма посіченими вареними яйцями та одним сирим, усе солять і перчать. Інший варіант начинки — з гречаною кашею. Дві склянки гречки треба змішати зі шкварками з цибулею, потім додати підсмажені шматки печінки та легенів, чотири посічені варені яйця, сіль і перець. Якою б начинкою не нафарширували тушку, отвір треба зашити так, щоб потім легко було зняти нитки.
Начинене порося змащують олією чи смальцем і в глибокому деко ставлять у духовку, розігріту до 240 градусів, підливаючи трохи води, щоб не підгоріло. Пекти треба близько двох годин, постійно змащуючи олією чи обливаючи рідиною з деко (якщо вона випаровується, періодично доливають воду). Коли тушка повністю зарум’яниться, а шкірка трохи підсушиться — страва готова. Запечене порося, як правило, подають із тертим гострим хроном. Проте підійде і гірчиця, і томатний соус.