Про страйк оголосила машинна команда — шестеро з тринадцяти моряків судна «Сі Стар», яке через це не може вийти з далекосхідного російського порту Находка. «По допомогу в російську профспілку моряків звернулися українські моряки, вони повідомили, що чотири місяці не одержують зарплату. Борг склав близько 70 тисяч доларів», — повідомив Микола Суханов, голова далекосхідної організації Російської профспілки моряків. За словами пана Суханова, команда скаржиться і на критичний технічний стан судна: за словами моряків, «Сі Стар» «тріщить по швах», у палубі з’явилася тріщина, виводити судно в море — небезпечно. Це при тому, що «Сі Стар», хоча й збудований у Китаї, зійшов на воду лише минулого року.
Судно «Сі Стар» ходить під прапором Коморських Островів. Судновласники, які реєструють судна в таких країнах та платять їм податки, користуються значними пільгами офшорних зон, тому їхні прапори, під якими ходять судна, називають «зручними прапорами». Зручності не отримують лише моряки, котрі, ходячи під «зручними прапорами», часто не отримують жодних гарантій від судновласника.
Тим часом адвокати Російської профспілки моряків уже готують позови від імені моряків для арешту судна за борги із зарплатні. Справою зацікавилася Міжнародна профспілка транспортних робітників, представник якої Петро Осичанський прибув до Находки, аби поговорити з капітаном судна «Сі Стар» та моряками. За словами пана Осичанського, арешт суден для забезпечення позовів — ефективний засіб проти недобросовісних судновласників. Якщо останні не розраховуються, судно продають, аби розрахуватися з моряками із виручених коштів.