Реакція на офіційне державне визнання заслуг Степана Бандери і проголошення його Героєм України ще раз продемонструвала, наскільки масштабною була ця особистість, як при житті, так і після смерті — донині. Одні вітають рішення Президента Віктора Ющенка, інші обурюються, але на просторі від Санкт–Петербурга до Праги байдужим не залишився ніхто. Активізувалися російські шовіністи й в Україні.
Тоді як головні претенденти на президентське крісло прореагували мляво, не ризикуючи втратити патріотично налаштованих виборців Галичини, пересічні «русофіли» вдалися до демаршів. Так, депутат–«регіонал» Вячеслав Богуслаєв, котрий у статусі очільника ВАТ «Мотор Січ» одержав звання Героя України ще від Леоніда Кучми, заявив: «Я зраджу світлу пам’ять дяді–фронтовика, якщо погоджуся носити нагороду а–ля Бандера». Богуслаєв пригрозив скликати «совєт Героєв України», аби скасувати рішення Президента. Очевидно, українську владу можна розпускати, адже з’явився «совєт Героєв», який на власний розсуд береться робити те, що заборонено законом — забирати в когось звання Героя України. Інший «герой» з малої літери, депутат Ленінської райради Севастополя «прогресуючий соціаліст» Константин Заруднєв протестуючи проти іменування Бандери Героєм, демонстративно спалив свій український паспорт, заявивши, що не хоче бути громадянином країни, «в якій нагороджують фашистів». На жаль, спалення паспорта автоматично не позбавляє Заруднєва громадянства України, проте можна бути певним, що він має паспорт іншої країни, які щедро роздають у Криму підпільні консульства РФ.
У Росії за агресивні антиукраїнські коментарі традиційно відповідає керівництво парламенту, так було й у випадку з Бандерою. «Це просто ганьба і сором. Якби про це довідалися наші діди й батьки, то просто б перевернулися від обурення у своїх могилах», — заявив віце–спікер верхньої палати російського парламенту Юрій Воробйов.
Як і очікувалося, орден для Бандери «порадував» і наших західних сусідів — «адвоката України» Польщу. Фігура Степана Бандери там настільки одіозна, що польські «Європейський центр геополітичного аналізу» та «Міжнародний інститут новітніх держав» ініціюють позов до Польського національного Суду з вимогою проголосити Степана Бандеру та Головного командира УПА генерала Романа Шухевича «нацистськими злочинцями». Поміркованіший політик, колишній польський прем’єр Лєшек Міллєр до суду не подає, але також категоричний: «Степан Бандера, якого багато поляків і українців вважають фашистом і злочинцем, офіційно визнаний Президентом Ющенком національним Героєм України, — заявив Міллєр. — Віктор Ющенко знав, що віддає почесті людині, засудженій в передвоєнній Польщі до страти за участь в убивстві міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Перацького, людині, що активно співпрацювала з нацистами, творцеві ідеології й воєнізованих загонів, що виступають проти поляків і польської держави».
Зреагували на визнання Україною Бандери і в Словаччині та Чехії, адже свої операції та рейди ОУН та УПА здійснювали й на території колишньої Чехословаччини, до якої в той час входило українське Закарпаття. Антифашистські організації Словаччини назвали рішення Віктора Ющенка провокацією, передає агенство «Ньюзру». У Чехії ж його зустріли неоднозначно. Якщо директор чеського центру вивчення новітньої історії Олдржих Тума назвав помилковою «саму ідею намагатися когось канонізувати посмертно», то голова чеської конфедерації політв’язнів Надія Кавалірова схвально відгукнулася на ініціативу українського Президента: «Добре, що він пішов на цей крок, низці чеських політиків є чому повчитися».
Сам Президент Ющенко в ефірі телеканалу «Інтер» ще раз заявив: «Присвоєння Степану Бандері звання Героя України — не політичне рішення, а вшанування борця за незалежність нашої держави». За словами Ющенка, національні герої, які активно боролися за здобуття Україною незалежності, заслуговують найвищої шани від держави та народу. «Це не якесь політичне флюгерство. На Бандері не заробиш», — зазначив він. Президент констатував, що, на жаль, досі багато хто має викривлене радянською пропагандою уявлення про Степана Бандеру як історичну постать.