Управління державної охорони України ділиться секретами з минулого. До 18–річчя УДО в Києві відкрили Музей історії її становлення з часів Київської Русі і до сьогодення. На жаль, коло відвідувачів і виставкові площі новоствореного музею обмежені, а значення більшості виставлених тут експонатів у повній мірі зможуть оцінити хіба що спеціалісти та співробітники управління. Як пояснили «УМ» в УДО, музей створений із метою «національно–патріотичного виховання української молоді». Умовно кажучи, його «цільовою аудиторією» стануть курсанти вітчизняних військових вишів, а також молодіжні об’єднання й організації України, які сповідують патріотичну ідеологію.
Експозиція «Центру історії органів державної охорони України» (саме таку назву отримав музей) налічує 14 стендів і 18 вітражів, що містять різноманітні матеріали про діяльність охоронців правителів різних часів. Хоча насправді це становить лише один відсоток від накопиченого в архівах УДО. Деякі матеріали все ще мають гриф «таємно» — їх заборонено експонувати. «Переважна більшість експонатів відноситься до радянських часів, проте є й рідкісні речі. Наприклад, тут виставлена одна з перших радіостанцій, які використовували співробітники спецслужби. Окреме місце займають так звані «закладки» — знаряддя і пристрої, що були використані для організації замахів на вище державне керівництво», — розповів «УМ» координатор «Центру...» Володимир Пшеничний.
В управлінні не виключають збільшення в подальшому виставкових площ музею та розширення його експозиції. Не виключено також, що згодом виставлені тут експонати зможуть побачити і цивільні.