Ще двоє українських моряків тепер вільні від піратського полону. Як повідомив заступник глави секретаріату Президента України Андрій Гончарук, минулої неділі вдалося домовитися із захопниками грецького нафтовоза «Маран Центаурус»: сомалійцям скинули викуп, перерахувавши який, вони покинули судно. Серед екіпажу — двоє українців, Іван Перевознюк та В’ячеслав Гілярлі. За словами Гончарука, після відновлення роботи суднових механізмів танкер рушив до порту Дурбан, що в Південно–Африканській Республіці. Звільнене судно йде у супроводі корабля ВМС Греції. Фізичний і моральний стан моряків визначають як задовільний. Операцію зі звільнення провела під особистим керівництвом Президента Віктора Ющенка Служба зовнішньої розвідки України у взаємодії з іноземними партнерами.
Натомість у піратів, які отримали викуп за «Маран Центаурус», одразу ж виникли проблеми. І не з військовими чи поліцейськими, а з такою самою, лише сильнішою, піратською бандою, яка засіла на узбережжі, чекаючи, поки ті привезуть викуп. Перехопити гроші в морі вони не можуть, бо їх розстріляють військові з кораблів антипіратської коаліції, а пірати з «Маран Центаурус», у свою чергу, не можуть висадитися на берег, бо в них негайно силою відберуть викуп. За інформацією морського експерта Михайла Войтенка, у неділю, поки пірати на судні рахували гроші, військовим довелося обстріляти конкурентну банду, яка намагалася взяти «Маран Центаурус» штурмом. Нападників вдалося відігнати від судна, при цьому одного з них вбили чи поранили. «Військові захищають одних бандитів від інших, а що робити?» — коментує пан Войтенко. Сума викупу, за його словами, рекордна і складає орієнтовно від 5 до 7,5 мільйона доларів. Не дивно, що за неї одразу розпочалася війна між піратськими угрупованнями.
Нагадаємо, танкер «Маран Центаурус» під прапором Греції перевозив нафту з Перської Затоки до США, коли його захопили в Індійському океані 29 листопада 2009 року за 700 миль на схід від Сомалійського узбережжя.