Бригади обленерго працюють у п’яти областях України, де люди внаслідок негоди в ніч на 11 січня залишились без світла. Як «УМ» повідомили у прес–службі Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, станом на вчорашній ранок без електропостачання залишалось 85 населених пунктів у Житомирській області, 15 у Рівненській, 13 у Київській (Іванківський район), 8 у Чернігівській області та 5 — на Волині.
Негода паралізувала роботу аеропортів у Тернополі та Сумах. Як повідомляє прес–служба Міністерства транспорту та зв’язку, вчора зранку тут замість прийому літаків розчищали злітно–посадкову смугу. Тим часом повністю відновили проїзд на автомобільній дорозі Гончарне — Ялта. Як «УМ» повідомляла вчора, 10 січня через сильні опади на трасі стався каменепад і зсув ґрунту, як наслідок, на автошляху утворились великі тріщини. Лише за одну добу, 11 січня, в Україні трапилося близько півтисячі аварій, в яких загинули чотири людини, 60 — отримали травми.
Проте від негоди страждають цілі міста. Так, снігопади й тривалі зливи затопили частину приморського міста Генічеськ на Херсонщині — під водою опинились чотири вулиці. З учорашнього дня бійці МНС за допомогою ЗІЛ–131 і мотопомп відкачують воду із затоплених будівель і дворів «плаваючого» міста. Як зазначають рятувальники, воду доведеться відкачувати ще кілька днів. Але це за умови, що найближчим часом не буде сильних опадів.
В українській столиці, яка за останній час пережила кілька серйозних снігопадів, лише сьогодні беруться наводити лад на дорогах — київський мер Леонід Черновецький нарешті повернувся з відпустки. Днями він доручив начальнику Головного фінансового управління Київської міськдержадміністрації терміново виділити 16 мільйонів гривень на завершення ліквідації наслідків стихії — прибирання снігу з дворів житлових будинків, зупинок громадського транспорту, прибирання зламаних під час негоди гілок дерев та забезпечення нормального руху громадського транспорту. Хоча, як не дивно, цю «ліквідацію» навіть не починали. Столичні авто й досі застрягають у кучугурах, а людям, аби дістатися до автобуса на зупинці, доводиться долати «гори» з льоду та снігу.
У синоптиків — «гаряча» пора. Щодня в «Укргідрометцентрі» з’являються чергові тривожні повідомлення про шквальний вітер, ожеледицю або снігопади в різних куточках країни. Учора метеорологи попереджали про ожеледицю, налипання мокрого снігу, пориви вітру 15—20 метрів на секунду та густий туман (видимість 200—500 м). Зокрема на Львівщині оголосили штормове попередження.
А ТИМ ЧАСОМ...
Незвична до «справжньої» зими Західна Європа досі потерпає від снігопадів і морозу. Мешканці десятків сіл у Німеччині відрізані від зовнішнього світу сніговими заметами на дорогах, у Португалії закриті понад півсотні головних автошляхів, у Польщі й Чехії через потужні снігопади обриваються дроти ліній електропередач та провалюються дахи будівель. Ніяк не отямиться від найсніжнішої за останні 30 років зими Велика Британія — станом на вчора від переохолодження в Об’єднаному Королівстві загинули вже 29 осіб. Польська статистика ще сумніша: кількість жертв морозу там уже наближається до 90.
Поки пасажири ночують у закритих через негоду аеропортах, а комунальні служби авральними методами борються з кучугурами й заледенінням на дорогах, економісти підраховують збитки. Як повідомляє агенція «Франс пресс», вони сягнуть мільярдів євро, що може суттєво загальмувати відновлення деяких економік Єврозони після фінансової кризи.