Відтепер корупціонерів можна буде побачити в «чорних списках», доступних будь–якому громадянину. З початком нового року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів № 1315, якою визначається «Порядок накопичення та оприлюднення інформації про юридичних осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення». Таким чином, українці зможуть особисто перевірити, чи немає раптом серед «списочників» знайомих їм імен чи назв на офіційній інтернет–сторінці урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики.
До відкритого списку корупціонерів вноситимуть лише на підставі судового рішення. Інформацію про порушників, притягнутих до відповідальності, збиратиме Державна судова адміністрація (ДСА) й у триденний термін передаватиме для розміщення на офіційному сайті Кабміну. Інформація має містити назву суду, дату ухвалення судового рішення, дані про юридичну особу, норми закону, згідно з якими її притягнуто до відповідальності, і, насамкінець, відомості про набуття чинності постанови.
Уповноваженому з питань антикорупційної політики уряду Юрію Сухову доручалося вже з 1 січня 2010 року створити та розпочати роботу рубрики для розміщення інформації про виявлені корупційні діяння. Однак прочитати імена тих, кому першими «випала честь» потрапити до ганебного списку, наразі не вдається. Жодних даних із цього приводу на урядовому порталі немає, на телефонні дзвінки в офісі уповноваженого ніхто у ці дні не відповідає.